Výsledkově se Děčínu v přípravě zase tak nedařilo. „Začátek přípravy byl ovlivněn menší rozehraností. Líbilo se mi domácí utkání v Jablonci a určité pasáže v Kolíně a doma s Bílinou. Pevně věřím, že tým je na Benešov dobře připraven,“ nechal se slyšet trenér Karel Chládek.

„S výsledky tak úplně spokojen nejsem, i když sestava se často měnila a se všemi celky kromě Bíliny jsme měli vyrovnanou bilanci. Mile mě překvapily výkony několika našich juniorů. Pokud výkony potvrdí v juniorské soutěži a budou na sobě nadále pracovat, tak by se do kádru mohli zabudovat,“ doplnil děčínský manažer Jan Havlíček.

Kostra děčínského týmu prakticky nedoznala žádných velkých změn. „K mnoha změnám nedošlo, nechceme kádr zásadně obměňovat a z ekonomických důvodů ani nemůžeme. Pevně věřím, že Lukáš Lavinger naváže na výkony v brance z loňského ročníku a doplní ho Aleš Zámostný a na střídavé starty Michal Petrásek, který s hokejem začínal v Děčíne. V útoku se vytvořila poměrně silná konkurence, ovšem v obraně nás tlačí bota. Tam obránci musí přidat, i když obrana je záležitostí celé pětky,“ prozradil manažer HC Děčín.

Do Děčína přijede velmi kvalitní soupeř. Karel Chládek by rád zachytil bodově úvodní zápasy. „Dle výsledků z minulé sezóny nás čeká bitva s kvalitním soupeřem. Naším prvotním cílem je play–off. Proto by bylo dobré mít po pěti kolech tak deset bodů, abychom to potom nemuseli dohánět. Druhým a těžším cílem je zapracovat do týmu mladé kluky,“ konstatoval děčínský kouč.

Hrát se bude v novém termínu. Domácí utkání budou v sobotu od 15.30. „Zda přilákáme, to netuším, ale rozhodli jsme se to zkusit. S koncem léta byly návštěvy vždy spíše slabší a diváky to lákalo ještě do přírody, ale věřím, že si najdou na naše utkání cestu. V mužstvu je celá řada hráčů, kteří již mají rodiny a pokud celý týden pracují, pak letí na trénink a vrátí se domů třeba v půl deváté večer, tak je logické, že si rodinu neužijí. Když byl zápas v neděli, tak se v sobotu ještě trénovalo a neměli volno ani jeden den v týdnu, který by rodinám mohli věnovat. Ti kluci zaslouží obrovský respekt a uznání za to, co pro klub a reprezentaci našeho města dělají! Navíc je to výhodnější den i pro doplňování kádru juniory, kteří mají hrací den pátek a neděle,“ vysvětlil Havlíček hlavní důvody.