Varnsdorfští mladíci sehráli více zápasu proti týmu mužů. Proti Ústí jim dlouho trvalo, než si zvykli na jiný herní styl. Ústí vedlo již 4:1, Varnsdorf předvedl skvělý finiš a nakonec ještě vybojoval remízu.

„Po sérii přípravných zápasů s týmy mužů krajské úrovně nám zhruba půlhodinu trvalo, než jsme si zvykli na ligového dorosteneckého soupeře. V té době to již bylo bohužel 3:0. Poté unikal Ruszó, vracející se obránce mu v poslední chvíli míč vypíchl, k naší radosti však do vlastní sítě. Po změně stran jsme začali aktivně, šance Kučery a Šolce však zůstaly nevyužity. Naopak po chybné rozehrávce brankáře Dobreva se Ústí dostalo opět do tříbrankového vedení. Od té chvíle jsme plně ovládli hru a třemi brankami náskok domácích vyrovnali, z toho dvakrát jsme se radovali po dobře zahrané standardní situaci. Příští neděli nás čeká první mistrák, zajíždíme na hřiště favorita soutěže, tým FK Viktoria Žižkov, a tak máme ještě týden na odstranění nedostatků v naší hře," řekl na klubovém webu trenér dorostenců Pavel Hradiský.

Nyní už tedy půjde dorosto do tuhého boje. „Kádr zůstal víceméně pohromadě. Z věkových důvodů skončili vlastně jen oba brankáři Linhart a Vimer, další dva borci Kuba a Jabur toho již v jarní části moc neodehráli," prozradil Hradiský.  Naopak Varnsdorf přivítal nové tváře a to brankáře Dobreva (Petržalka) a Kloudu (U16), obránce Homolku (návrat po zranění) a Čurgaliho (Liberec, Šluknov), záložníka Lorence (Teplice, Ústí n.L., Jestřebí) a útočníka Halbicha (Nový Bor).

Během letní přípravy mladíci absolvovali vydařené herně-kondiční soustředění v Horním Podluží, odehráli také sedm přípravných zápasů. Čtyřikrát vyhráli, dvakrát remizovali a jen  jednou prohráli.