Máte za sebou půlroční angažmá v Rumburku. Jaké podle vás bylo?

Zvláštní. Bez přípravného zápasu před sezonou, tréninku s týmem. Zkusil jsem si to, prostě dobrodružství.

Přišel jste a Rumburk se zvedl. Poslední čtyři zápasy prohrál. Co se podle vás stalo?

Začátek soutěže jsme měli de facto jen smůlu. Třeba v zápase s Jílovým, pak se to zlomilo a body jsme vozili i z venku, proč jsme ztratili v závěru, na to svůj názor mám, ale ten si nechám jen pro sebe.

Byl jste spokojený se svou vytížeností?

Spokojený jsem nebyl, ale tohle je v kompetenci trenéra. Bohužel jsem nemohl na tréninku někoho přejet, abych trenérům ukázal, že patřím do základu, ve kterém jsem nastoupil jen dvakrát.

Myslíte, že na jaře bude bojovat o záchranu?

Kluci jsou fotbaloví, jenže to je málo. Je tam pár individualit a ostatní se bojí hrát, což je škoda. Ne, o záchranu hrát nebudou, ale na špičku to není.

Co vedení fotbalového klubu a spoluhráči? Jak na vás za půlrok zapůsobili?

Trenér Červinka, asistent, manažer Sabo i ostatní okolo týmu dělají maximum. Není to lehké hrát v neútulném azylu. Dvanáct zápasů a k tomu tréninky, u poloviny týmů ani nevím jména. Mně svým drsným a zajímavým humorem hodně utkvěl Stankovič. Honsu. Po lidské stránce Hejl.

Jak na vás zapůsobil tamní kraj Šluknovsko, Varnsdorf, Rumburk, Jiříkov?

Smutně. Žít bych tu nechtěl, ale jsem rád, že jsem to tu mohl poznat.

Potkal jste nějaké zajímavé hráče v dresu soupeře?

V Modré vynikající Dušan Tesařík, to byla čest si proti němu zahrát. Radka Rangla z Jílového znám z minulosti, to je dobry hráč. Sledoval jsem i zázemí týmů. V Děčíně je ještě cítit Martin Pulpit a experiment pana Pelikána. Hezké je to v Libouchci.

Jak budete trávit zimní přestávku, vyrazíte někam?

Hlavně si udělám delší volno, na téměř dva měsíce odjíždím za přítelkyní do Kolumbie, jedeme do Karibiku. Sem tam se tam proběhnu s Patricií po pláži.

Říkal jste, že neprozradíte to, kde budete hrát na jaře. Máte v tom tedy alespoň jasno a můžete prozradit jaká to bude soutěž či kraj?

Já to zatím nevím, nabídky jsou. Buď to bude v Praze u nosu, nebo zas nějaké dobrodružství. Teď pochopitelně lépe připravený chci hrát. Důležité je být zdravý!