Do Kotliny, kde je výkop od 14.00, přijede nenápadný, ale díky dosavadním výsledkům respekt budící, celek Vlašimi. Oba týmy v tabulce dělí jediný bod, takže by neměla být nouze o zajímavou podívanou. „Především má Vlašim vynikajícího trenéra Vlastimila Petrželu, který má za sebou řadu úspěchů. Soupeř je silný doma, ale i venku. Pevně věřím, že po našem výpadku v Mostě se opět dostaneme do pohody," doufá trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Jeho svěřenci před týdnem ztratili během dvou minut vyhraný zápas. „Obě branky padly po standardní situaci, to byla hlavní příčina našeho krachu. Jeden gól by se dal omluvit, ale dostat dva byla velmi silná káva. Hráči neměli koncentraci a možná některé situace podcenili," má jasno varnsdorfský lodivod.

Na hřišti Baníku se kuriózně zranil jediný střelec Varnsdorfu. Radim Jurča si při oslavě gólů rozřízl dlaň 
o reklamní panel. „Radim už se zapojil do tréninku, snad by měl být k dispozici. Krom dvou dlouhodobě zraněných hráčů jsou ostatní v pořádku," prozradil Frťala.

Severočechy čeká velmi těžký závěr podzimní části Fotbalové národní ligy. Příští týden hrají v Olomouci, derniéru obstará jejich domácí souboj proti Táborsku. „V hlavě máme jednoznačně náš nadcházející duel. Ale jen účast Olomouce ve druhé lize je pro všechny obrovskou motivací a vzájemný zápas proti Sigmě by měl být velkým zážitkem. Podvědomě na to určitě všichni myslíme od rozlosování soutěže, ale nejprve musíme zvládnout souboj s Vlašimí," dodal Zdenko Frťala. Utkání má výkop od 14.00.