Řezuz Děčín – Kladno B 4:2 (1:2)

Kdo v neděli přišel na řeznický stadion v Děčíně rozhodně se nenudil. Zajímavé věci se začali dít hned od začátku, první dvě šance na každé straně ve 3. minutě ještě brankou neskončily. O tři minuty později už se ale skóre měnilo. To se nádherně z trestného kopu trefil Hubený a Děčín vedl. Jenže hned po rozehrávce trochu zbytečně fauloval brankář Chodura kladenského hráče v šestnáctce a nařízenou penaltu proměnil Dubský. Děčínský brankář si vybral ještě jednu, a to ještě horší chvilku. Ve 40. minutě totiž podcenil celkem bezvýznamný centr a míč si prakticky „nafackoval“ do sítě, i když mu v závěrečné fázi asi pomohl dobíhající útočník Hadrika, kterému byl gól nakonec připsán. Krátce před tím neproměnil své sólo Štípek a tak se zase potvrdilo známé rčení „nedáš – dostaneš“.

Úvod druhé části byl z pohledu domácího celku jako z říše snů. Hned po rozehrání druhé půle předvedl důraz v šestnátce Stejskal a z blízka vyrovnal. Neuběhla snad ani celá minuta, Hubený vyslal na branku hostů jedovatou ránu, brankář míč neudržel v náruči a pohotový Štípek ho doklepl do sítě. Děčín tak rázem vedl a v 54. minutě mohl výhru pojistit. Runt ale penaltu, nařízenou za faul na Štípka, neproměnil. Pak dvakrát zahrozili hosté, Zeze ale mířil těsně vedle šibenice a při Lazarikově tutovce odčinil reflexivním zákrokem Chodura jeden ze svých zkratů z první půle. Definitivní rozuzlení přinesla až 81. minuta, ve které tečoval Hubeného pokus Štípek a bylo rozhodnuto. „Bylo to kvalitní utkání a hrálo se nahoru dolů. Náš brankář si vybral slabší den, ale kluci to nevzdali a předvedli velkou vnitřní sílu. To otočení výsledku na začátku druhé části bylo z říše snů,“ řekl trenér Děčína Vladimír Vašák.

Branky: 6. Hubený, 46. Stejskal, 47. a 81. Štípek – 7. Dubský z PK, 40. Hadrika. ŽK 4:2. Před 300 diváky řídil Mareška.

Řezuz Děčín: Chodura – Nagy, Novák, Stejskal – Matoušek, Dvořák (91. Kováč), Čonka, Stejskal (90. Hoffmann) – Runt (81. Ovečka) – Štípek, Hubený.