Česká Lípa – Řezuz Děčín 2:1 (1:0)

Domácí celek před sezonou velice posílil a vůbec se netají postupovými ambicemi do třetí nejvyšší soutěže. V kádru má například i Josefa Obajdina a spoustu dalších zvučných jmen. V přípravě podával velmi dobré výkony, hrál vyrovnané zápasy i z druholigovými celky a šel z něj opravdu strach. Přesto Děčín neodjížděl k prvnímu utkání s předem poraženeckou náladou. Podal sympatický výkon, který ale na body nakonec nestačil.

„V první půli byl fotbal vyrovnaný, ale my jsme nedokázali pokrýt standardní situaci,“ naznačil vedoucí děčínského týmu Míra Žák. První možnost si vytvořili domácí, Chodura byl ale pozorný. Na druhé straně to zkoušel dvakrát Dvořák, ale ani on nebyl úspěšný. Domácí pak zahrávali tři rohy za sebou a do puntíku se potvrdilo klukovské pravidlo „tři rohy – gól“. Při tom posledním totiž nechala děčínská obrana prostor Novotnému a ten hlavou skóroval.

„Ve druhé půli jsme chtěli s výsledkem něco udělat a byli jsme lepší, ale jak už to ve fotbale bývá dostali jsme při našem tlaku gól,“ poznamenal Žák. To se stalo 78. minutě, kdy utekl Donát a byl úspěšný. Deset minut před koncem sice střídající Žák hlavou po rohovém kopu korigoval na jednobrankový rozdíl, ovšem domácí si poté již výhru pohlídali a radovali se ze zisku tří bodů. „I přesto že vyhráli jsem si myslel na základě výkonů a výsledků v přípravě, že budou domácí lepší. Ale asi byli taky v prvním utkání trochu nervózní,“ dodal vedoucí mužstva.

Branky: Novotný, Donát – Žák. ŽK 1:5. Před 550 diváky řídl Dobrý.

Řezuz Děčín: Chodura – Hubený, Novák, Krejčík – Hoffmann (56. Nagy), Čonka, Matoušek (67. Žák), Stejskal – Runt – Dvořák, Štípek. Trenér V. Vašák.