Na Vilémov vyrukoval kompletní domácí tým, v útoku nechyběl ex–sparťan Vratislav Lokvenc. „Naopak nám chyběli čtyři hráči. Šmalcl a Čuda po zranění, Kubeš měl pracovní povinnosti a Greňo je nemocný,“ konstatoval manažer Vilémov Libor Sklenář.

Domácí byli v úvodu lepším celkem, velmi aktivní byl právě Lokvenc. „My jsme zahrozili dělovkou Dvořáka, kterou vytěsnil domácí brankář na roh. Při hlavičce Krause nám pomohlo břevno. V 21. minutě Lokvenc obešel tři hráče a našel Krause, který zcela nekrytý dostal Union do vedení,“ poznamenal Sklenář.

Vzápětí mohl srovnat Dvořák, který obešel i brankáře, ale z deseti metrů přestřelil prázdnou branku. „Do poločasu nás ještě podržel brankář Vaňák. Do poločasu jsme šli tedy s jednogólovým mankem,“ pokračoval vilémovský manažer.

Vstup do druhého dějství se vydařil hostům, bohužel parádní volej Kopřivy v 51. minutě skončil na břevně. „Minutu na to Lokvenc opět našel Krause a ten zcela nekrytý dal druhou branku. Poté jsme měli kopat penaltu po faulu na Kurela. Poslední gólovku domácích vychytal skvělý Vaňák,“ popisoval Libor Sklenář.

Vilémov tak prohrál podruhé v řadě, v Praze vyšel střelecky naprázdno. „Domácí se po druhé brance stáhli a vyráželi k brejkům. Škoda, že Kopřiva dal jen břevno a nekopala se penalta po jasném faulu na Kurela. Zápas by se asi vyvíjel jinak,“ litoval Libor Sklenář.

UNION ČELÁKOVICE - SK STAP TRATEC VILÉMOV 2:0

Poločas: 1:0. Branky: Kraus 2. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Valenta – Štěpánek, Zavřel, 120 diváků.
Vilémov: Vaňák – Winzig (46. L. Nagy), M. Nagy, Hyka, Kopřiva – Buryánek, Vlk, Očipka, Dobeš – Dvořák, Kurel (72. R. Vichterey)