Kvůli nepříznivým podmínkám se utkání nebude hrát ve Vilémově, ale na umělé trávě ve Varnsdorfu, v neděli od 15:00. „Na umělé trávě tu trénujeme třikrát týdně. Tak snad to bude naše výhoda," přemýšlí manažer Vilémova Libor Sklenář.

Vilémov je v tabulce před svým nedělním soupeřem s náskokem čtyř bodů. „Bude to velmi důležitý zápas. Nechceme jenom bránit, naopak. Na Toužim bychom rádi vyrukovali s útočnou hrou," říká Sklenář.

Divizní utkání se nemůže odehrát na přírodním trávníku, takže se vše přesouvá na umělou hrací plochu. „U nás je dvacet centimetrů sněhu, na našem hřišti by se hrát prostě nemohlo. V sobotu bychom se na umělku do Varnsdorfu nevešli, vzali jsme tedy zavděk nedělní termín. Na této ploše trénujeme, navíc tu budeme mít hodně fanoušků. Pevně věřím, že to bude naše výhoda," doufá vilémovský funkcionář.

Kádr Vilémo-va má jen menší problémy, drtivá většina hráčů by měla být k dispozici. „Lehčí zdravotní problémy má Červeňák, z pracovních důvodů nebude hrát Hyka. Jelikož je jasné, že Varnsdorf hrát nebude, počítáme s tím, že bychom mohli posílit o tři varnsdorfské hráče," dodal závěrem Sklenář.