Střelec Dvořák dvěma góly zařídil výhru 2:0 nad Čelákovicemi. Domácí opět počítali absence v kádru. „Chyběl stále nedoléčený Vavroušek, prací zaneprázdněný Škyta, vykartovaný Kurel a z rodinných důvodů i z gardy na výpomoc povolaný Hejl. Naštěstí přijeli dvě posily z Varnsdorfu, Kotiš a Hauer,” uvedl manažer domácích Libor Sklenář.Už po dvanácti minutách Kotiš vyslal do uličky Buryánka, jeho dloubáček však brankář hostí vyrazil na roh. O čtyři minuty si stoper Homola málem srazil do branky prudký centr Buryánka. „Ke konci poločasu po krásné akci Kotiš - Dvořák druhý jmenovaný přestřelil. Pak šel sám na brankáře Čelákovic Kopřiva, trefil však pouze jeho nohu,” kroutil hlavou Sklenář.

Do kabin se šlo za stavu 0:0. „Měli jsme minimálně pět tutových šancí. Ale nebyla z toho ani jedna branka. Dopláceli jsme na svou nemohoucnost a um brankáře Čelákovic,” konstatoval vilémovský manažer.

Nástup do druhého dějství se domácím povedl náramně. „Než se hosté rozkoukali, vyslal Buryánek Kotiše, ten předložil míč Dvořákovi před prázdnou branku a pro našeho útočníka už nebylo problémem skórovat,” okomentoval Sklenář první branku Vilémova.

Pak při domácích stálo štěstí, v 55. minutě vychytal skvěle brankář Loos rychlonohého Duška. „Pak se třikrát předvedl Matěj Kotiš. Nejprve jeho patička v síti neskončila, jelo ulička na Kopřivu skončila ranou těsně vedle tyče. Vrcholem byla jeho akce z 62. minuty. Kotiš si pohrál se třemi obránci hostů, míč pak ale k naší smůle napálil pouze do břevna,” pokračoval funkcionář Vilémova.

Rozhodnutí padlo v poslední minutě. Hosté vsadili vše na jednu kartu a vrhli se do útoku. Po rohovém kopu se ale k míči dostal Kotiš, vyslal Dvořáka, který obelstil na půlce stojícího brankáře hostí, a přidal druhou branku.

Vilémov tak drží nadále krásné čtvrté místo v divizní tabulce. „Po dobrém výkonu jsme zaslouženě vyhráli a kluci sklidili ovace od spokojených fanoušků,” dodal radostně Libor Sklenář.

V dalším kole se svěřenci trenéra M. Suchomela představí na umělé trávě šestého Vyšehradu.

SK STAP TRATEC VILÉMOV - UNION ČELÁKOVICE 2:0


Branky: 46. a 90. Dvořák. Rozhodčí: Vitner. ŽK: 3:3. Diváci: 280. Poločas: 0:0.

Vilémov: Loos - Hyka, Šmalcl, Hauer, Jirchář - Kopřiva, Dobeš (20. Čuda), Kotiš, Očipka - Buryánek, Dvořák.