„To jsem moc neřešil. Jsem rád, že se nemuselo hrát o záchranu. My mohli experimentovat se sestavou a zapracovat mladé hráče," přiznal trenér Ladislav Čurgali.

Nakonec jste skončili na osmém místě. Není to vzhledem k parádnímu podzimu tak trochu zklamání?
Když to vezmeme celkově, tak jsme hodně let dozadu neměli tolik bodů jako teď, kdy jsme jich vybojovali hned 36. Navíc jsme hráli pouze s místními hráči, abychom ušetřili peníze a zlepšili docházku. Takže jsem s výsledkem sezóny nakonec spokojený.

Podzimní a jarní část byly bodově diametrálně odlišné. Kde byste našel důvody?
Nečekaně nám odešel brankář Janda, tím nechci říci, že by Uchytil chytal špatně. Dělal maximum a často nás podržel. Na podzim hrál na střídavý start Očipka, který je rozdílový hráč. Na podzim se také více dařilo ostrostřelci Horákovi, který i tak nastřílel za sezónu úctyhodných 16 branek. Jinak jsem to tolik neřešil. Jsem rád, že se nehrálo o sestup a mohli různě experimentovat a zapracovávat mladé hráče.

Který zápas se vám nejvíce povedl a na které byste nejraději zapomněl?
Nejlepší byl asi zápas se silným Libouchcem, kde jsme urvali vítězství po penaltách. Rád bych zapomněl na poslední zápas s Jílovým, kdy jsem dal stopery do útoku a útočníky do obrany. Risk mi nevyšel, prohráli jsme a diváci mi oprávněně nadávali.

Vaší chloubou jsou diváci, které si pochvalovali i vaši soupeři. V čem je jejich kouzlo?
No, je to paráda, jsme nadšení. Všechny nás to baví. To je ten pozitivní efekt, když hrají místní hráči, které každý zná. Navíc se snažíme FANs podporovat, dostali od nás například vlajky, jsme s nimi v úzkém kontaktu. I oni nám pomáhají, například na brigádě při natírání na stadionu, byli také s námi na rozlučce.

Našel byste nějaké hráče, kteří by zasloužili speciální pochvalu za výkony a hlavně přístup k právě skončené sezóně?
Nechci chválit jednotlivce, aktuálně jsme prostě dobrá parta, která si chce fotbal užívat spolu s diváky.

Už jste zahájili letní přípravu?
Příprava začala 14. července. Chci zkusit zařadit běhání v písku na novém beach volejbalovém hřišti, které máme v areálu. Letní příprava je krátká, tak hlavně krátké sprinty a hodně s míčem (Šluknov v přípravě porazil Skalici 5:4 a prohrál 1:9 s Vilémovem).

Můžeme čekat nějaké větší změny v hráčském, potažmo realizačním kádru?
Bohužel odešel Dobeš. Je na hostování ve Vilémově, který postoupil do divize. Chce si ještě zkusit takovou vysokou soutěž, tak mu přeci nebudeme bránit. Určitě na to kvalitou má. Přijde k nám na hostování Jakub Zounar z varnsdorfského dorostu a snad se zapojí kluci, kteří končí v dorostu a již u nás hráli v minulém roce. Uvidíme, co dál, nic konkrétního dále nevím.

Jak byste v kostce shrnul výsledky vašich mládežnických celků?
Jako jedni z mála v okrese máme velmi dobrou mládež. Přípravka má na tréninku 30 dětí, máme tam šikovné trenéry, které umí děti zaujmout a baví to všechny. Na příští sezónu přihlásíme mladší i starší přípravku. Mladší žáci vyhráli přeborníka okresu, a přestože by většina kluků mohla věkově pokračovat, tak je přihlásíme jako tým do starších žáků, aby fotbalově rostli a měli těžší soupeře. Dorost jsme měli v krajském přeboru, kde je povinný mladší a starší dorost. Měli jsme k dispozici celkem 35 hráčů, což je pěkné. Často však jezdili na dvě utkání pouze ve dvaceti. Jsme rádi, že už to skončilo, že příští sezónu dáme jen jeden dorost do I. A třídy. Výkonnostně ten rok určitě klukům hodně dal. Hráli proti velkým městům, kde už je to téměř profesionální a po špatném podzimu jsme jaro zvládali docela dobře. Poděkování patří všem trenérům, hráčům a dalším lidem, kteří se motají okolo našeho klubu.