Ten prošel v týdnu před zápasem, po tristním úvodu sezony několika změnami a v sobotu ho na vilémovském pažitu vedla nová trenérská dvojice Horáček – Fridrich a jeho dres oblékli noví hráči Betyár s pařízkem. Změny se pak ukázali jako kladné a Děčín vybojoval na horké vilémovské půdě svůj druhý bod nové sezony.

Stap Tratec Vilémov – Řezuz Děčín

1:1 (0:0)

„Kluci podali výborný výkon. Musím pochválit celý tým za bojovnost, zodpovědnost a týmovou hru. Jsem mile překvapen,“ pronesl nový trenér děčínských řezníků Pavel Horáček a dodal, „Škoda, vedli jsme po brance Demčenka po standardní situaci a mohli přidat i druhý gól. Nejblíže k tomu měl Raba, parádní stelou ale trefil jen spojnici.“

Skóre otevřel po uvolnění Dvořákem v 57. minutě děčínský Demčenko v 57. minutě. Domácí se vyrovnání dočkali deset minut před koncem z kopačky Greňa. Oba týmy měly ještě po jedné velké šanci, ale gól už nepadl na žádné straně a zápas tak dospěl do remízového konce.„Hosté byli osmdesát minut lepší, my jsme se probudili až deset minut před koncem a nakonec jsme mohli vyhrát. Šmalcl ale trefil ve vyložené pozici brankáře Choduru. Naše výhra by ale byla nespravedlivá. Bylo to klasické derby a příliš fotbalovosti nenabídlo. Hosté nás překvapili ohromnou bojovností,“ poznamenal manažer vilémovského Stap Tratecu Libor Sklenář.

Branky: 80. Greňo – 57. Demčenko. 340 diváků, řídil Klupák.

Řezuz Děčín: Chodura – Červenka (30. Kurty), Jirchář, Podolský (75. Líbal), Stach – Hoffman, Žáček, Pařízek (46. Raba) – Betyár, Dvořák, Demčenko. Trenér P. Horáček, as. P. Fridrich.

Stap Tratec Vilémov: Loos – Kopřiva, Šmalcl, Svoboda (70. Zaspal), L. Nagy (60. Greňo), Winzig, Vlk, Havel, Očipka, Kubeš. Trenér Suchomel.