„Je to derby, půjde tedy o hodně očekávaný zápas. Věřím, že naši hráči navážou na výkony ve Znojmě a doma proti Ostravě. Protože jen stoprocentní nasazení může vést k úspěchu," má jasno varnsdorfský trenér Roman Veselý.

V uplynulém kole Ústí přerušilo skvělou sérii a prohrálo 2:0 na Žižkově. „V předchozích zápasech jsme získali 13 bodů z 15 možných. Je to škoda, ale každá série musí jednou skončit," lituje sportovní manažer Army Stanislav Pelc.

Varnsdorf naopak vybojoval velmi cennou remízu 1:1 s Baníkem Ostrava. Navíc má ve svém středu nejlepšího střelce soutěže. Alexandr Jakubov zaznamenal již 8 branek.

„Na Baník jsme se pečlivě připravovali. Ovšem v prvním poločase nám to i díky kvalitě soupeře nevycházelo. Po změně poločase to bylo daleko lepší. Rychle jsme přistupovali k protihráčům a napadali rozehrávku. Díky tomu jsme se dostávali do šancí," vysvětluje Veselý.

„Je to derby a to je především o bojovnosti. Předchozí zápasy končily remízami, ale já doufám, že v pátek načneme další úspěšnou sérii," věří Pelc i přesto, že se někteří hráči domácích potýkají se zdravotními problémy. „O startu dvou nebo tří hráčů rozhodne lékař až před zápasem. Konkrétní jména neuvedu, nechci napovídat soupeři."

„Dlouhodobě jsou mimo Houser, Filip a Rys. Ostatní by měli být v pořádku, s tréninkem začal i Fotr," dodal Veselý.

Zápas má výkop v pátek 28. října v 18.00 na ústeckém Městském stadionu.