Oběma celkům se na jaře příliš nedaří. Jílové vybojovalo tři body za výhru v Rumburku, Březiny třikrát v řadě prohrály.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a mohli i skórovat. „Farkaš hlavou nedosáhl na centr, vzápětí jsme dali tyčku," posteskl si domácí trenér Josef Florián.

Jenže přišel rychlý protiútok Březin, Galaš utekl domácí obraně a překonal Pekaře. Pro Jílové studená sprcha. „Do konce poločasu jsme ještě nastřelili další tři tyče. Je pravda, že nás také jednou zachránila branková konstrukce," přiznává domácí trenér.

Po změně stran se Jílové hnalo za vyrovnáním. Dočkalo se, když Just pěknou střelou prostřelil Stejskala. „Byla to naše chyba, Culek ztratil míč a Jílové to potrestalo," zklamaně pravil trenér Březin Karel Šindelář.

Jílové mohlo vyhrát, Čermák s Farkašem zazdili dvě obrovské šance, střelu Barilly špičkou nohy vykopl výborný Stejskal. „Bylo to pěkné derby, ale s výsledkem rozhodně nejsme spokojeni," dodal Josef Florián.

To Březiny bod braly, byl to jejich první jarní zářez. „Byl jsem spokojen hlavně s naší hrou. Je to skvělý obrat po třech jarních porážkách. Myslím, že jsme si tu bod zasloužili. Snad to kluky nakopne, už ve čtvrtek hrajeme doma v důležité dohrávce proti Libouchci," konstatoval kouč hostí.

Jílové je osmé a v dalším kole jede na půdu sedmé Roudnice. Březiny jsou předposlední. Ve čtvrtek hrají proti Libouchci a v sobotu je doma čeká další derby, kdy přijede šestý Rumburk.

FK JÍLOVÉ - SK BŘEZINY 1:1 (0:1)

Branky: Just – Galaš. R: Novotný. ŽK: 2:2. Diváci: 120.

FK Jílové: Pekař – Geletič, 
O. Michl (55. Němec), V. Michl, Florián – Čermák, Just, Huček, Farkaš – J. Kulhánek (46. Horyna), Barilla.

SK Březiny: Stejskal – Wenzel, Kilián, Majerik, Knespl – Wirkner (Endlicher), Šindelář, Drahoňovský, Hloušek (Havlíček) – Culek, Galaš.