Trenér Pavel Horáček skoro celý podzim bojoval s velmi úzkým a mladým kádrem. „Začátek soutěže nebyl špatný. Ale pak nás opustili další hráči a šlo to z kopce. Museli nastupovat dorostenci, kteří měli v nohou většinou zápas ve své věkové kategorii. Působili jsme jako obětní beránci. Ke konci se to však zlepšilo, body nám utekly v Lounech a pak doma s Modrou. Nakonec přišla zasloužená výhra nad Horním Jiřetínem," zhodnotil vše děčínský fotbalový trenér.

Junior se nemohl spolehnout ani na domácí zázemí, Městský stadion byl kvůli letním povodním rekonstruován. Děčín tak hrál na přírodním trávníku v Březinách. „Samozřejmě to bylo znát, chyběla nám umělá tráva a také domácí zázemí. Povodně nám udělaly čáru přes rozpočet. Na druhou stranu dostal Městský stadion nový kabát," říká Horáček.

Tahouny podzimu byli hlavně starší hráči. Ti mladší nabírali hlavně zkušenosti do budoucna. „Těch šest starších hráčů podávalo kvalitní výkony. Ale pro dorostence to bylo hodně těžké. Za jiných okolností by tam naskočili na dvacet minut, ale v sedmnácti letech na celý zápas prostě neměli. Hlavně hráli pod tlakem záchrany. Přesto jim patří velký dík, bez nich bychom ani nemohli hrát. Do budoucna jim to ale může hodně pomoci," domnívá se kouč děčínského Junioru.

O konkrétní podobě hráčského kádru na jarní část se stále jedná. „Ještě nemůžu být konkrétní. Bárta už se vrátil ze zahraničí. Brankář Ernekr se má vrátit ze zahraničí na Vánoce. A Stach skončil sám, chtěl si od fotbalu odpočinout. S ním budeme také jednat. Dále se mi líbí několik hráčů z děčínského Sport areálu," prozradil Pavel Horáček.

Děčín by měl zimní přípravu odstartovat 20. ledna na Městském stadionu. „Trénovat budeme v domácích podmínkách. Zúčastníme se zimního turnaje, který budeme pořádat. A k tomu ještě sehrajeme pár přátelských duelů," má jasno lodivod Junioru.

Cíle do jarní části jsou jasné – záchrana. Jak toho ale chce Junior dosáhnout? „Musíme začít vyhrávat na domácím hřišti, to bude základ. Odrazovým můstkem budou první čtyři zápasy. Hned tři hrajeme na vlastním hřišti. Už jsme tu jednou podobnou situaci zažili. A nakonec jsme se z toho na jaře vyhrabali. Tak snad se to povede," pevně věří Pavel Horáček.