„Podali jsme nejlepší výkon jara. Bylo to zasloužené vítězství, udělali jsme důležitý krok k záchraně," pochvaloval si vedoucí Junioru Miroslav Tyl. Přitom Děčín přijel bez vyloučeného Stacha a nemocných Torby a Timofije.

To libouchecký trenér Václav Strádal byl logicky hodně nazlobený. „Nemám k tomu co říct, výsledek hovoří za vše. Přístup některých hráčů byl katastrofální. A to byl pro nás výsledek ještě milosrdný, mohli jsme dostat o další tři góly více. Je to pro mě zklamání. Na druhou stranu je to lekce, která nás snad probudí," zlobil se.

Hosté předvedli snový první poločas. Díky hattricku Betyára a brance Máši vedli v 37. minutě o čtyři góly. „Po změně stran se Libouchec snažil, ovšem my jsme mu pozornou obranou nic nedovolili. Ve středu zálohy se objevili mladíci Máša s Horákem, protože Gaher musel na stopera. Oba hráli velmi dobře, navíc dali i branku," dodal na závěr spokojený Tyl.

FK Libouchec – Junior Děčín 0:5 (0:4)

B: Betyár 3, Máša, Horák. R: Čáka. ŽK: 3:1. Diváci: 60.

J. Děčín: Němec – Krupička, Gaher, Horáček, Jakubec – Lhoták, Máša, Horák (77. Gumbrešt), Mezsároš – Betyár, Přibyl (24. Chyna)