Svěřenci trenéra Pavla Horáčka však těsný náskok neudrželi a odjeli s krutou porážkou 1:2. „Za předvedený výkon jsme si ale remízu zasloužili. To přiznali i domácí trenéři. Je to škoda," pravil vedoucí Junioru Miroslav Tyl.

Začátek utkání patřil domácím, při dvou šancích Horního Jiřetína měl Děčín velké štěstí. „Pak jsme ale kupodivu převzali iniciativu my," pokračoval Tyl.
Po čtvrt hodině hry se hosté dokonce dostali do vedení. Patrik Gaher byl ve výhodné střelecké pozici faulován. Sám se pak postavil k trestnému kopu a překonal domácího brankáře. „Horní Jiřetín naše branka zaskočila a těžko se prosazoval," všiml si Tyl. Velkou šanci promarnil Příhonský, který šel sice sám na brankáře, v rozhodující chvíli ale selhal. „Navíc měl rozhodčí vyloučit domácí hráče za úmyslné podkopnutí Příhonského," zlobil se vedoucí Junioru.

Začátek druhého dějství opět patřil domácímu Sokolu, Junior přišel během pěti minut o veškeré bodové naděje. Nejprve v 58. minutě hosté nezachytili rychlý domácí protiútok, na jehož konci byl skórující Kešner. Za pět minut pak zbytečně fauloval Folprecht a Kešner z penalty vystřelil domácím vítězství.
„Po zbytek utkání jsme ale byli aktivní, domácí se skoro nedostali z poloviny. Vyrovnat se nám ale nepodařilo," konstatoval Tyl.

Děčín předvedl jeden z nejlepších výkonů v sezóně, domů se ale vrací s prázdnou. 
V tabulce krajského přeboru na tom není růžově, když se 
s pěti body drží na třináctém místě společně s nováčkem z Rumburka. „Všichni věříme, že kluci navážou na tento výkon v dalším utkání, kdy doma hostíme kvalitní Bílinu. K dispozici by měl být Vaníček 
s Fialou a také střelec Kuba Murdych, který si v Horním Jiřetíně odpykával trest za vyloučení proti Modlanům," dodal vedoucí Děčína.

Horní Jiřetín – Junior Děčín 2:1 (0:1)

Branky: Kešner 2 (1 z PK) – Gaher. R: Zavadil. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

FK Junior: Vavrek – Šmalcl, Horáček, Feledi, Stach – Hadrava (80. Konfršt), Gaher, Folprecht, Michalec, Kroupa – Příhonský.