Vedení Lokomotivy se k odsunu do sousedního okresu rozhodlo na základě zařazení týmu Roma Děčín do III. třídy okresu Děčín. „Normálně jsme si podali přihlášku a bylo nám vyhověno. Už není naším problémem, že je Roma Děčín zpátky v soutěži. Budeme hrát jinde a nemusíme to řešit," razantně tvrdí předseda Lokomotivy Děčín Pavel Škach.

Děčínský okres tak přišel o tradiční tým s dobrou základnou fanoušků. „Klub Lokomotiva Děčín jsme přemlouvali, aby zůstal v našem okrese. Chtěli jsme jim vyjít vstříc, že by se vzájemný zápas s Romou Děčín nějak zabezpečil. Ale tento tým už nemá nic společného s celkem, který byl právě po tom nešťastném incidentu vyloučen z okresních soutěží. Je mi jasné, že v hráčích Lokomotivy leží stín pochybností. Prostě to teď zkusí v Ústí nad Labem a uvidí, jak to bude probíhat tady. Není vyloučeno, že by se někdy vrátili zpět do našeho okresu," sdělil Deníku sekretář OFS Děčín Ladislav Šefčík.

„Lokotka" se na novou soutěž a nové soupeře opravdu těší. Čekají na ní například zápasy proti Telnici, Vaňovu, Dubicím, Petrovicím nebo Chabařovicím. „Když si to spočítáme, tak kilometrově to vyjde nastejno. Tady jsme třeba jezdili až do Rybniště a to nebylo zrovna blízko. Bude to asi příjemná změna, přeci jen tady hrajeme třicet let se stejným soupeři. Těšíme se a uvidíme, jak se nám bude dařit," konstatoval Škach.

Nebude někdo následovat děčínskou Lokomotivu a nebude se chtít přesunout do jiného okresu? „Prvotní impuls byl takový, že jsme věděli ještě o dvou týmech, které také nechtěly hrát v našem okrese. Po delším uvážení se ale nikdo neodhlásil. Nikdo neví, zda nebude chtít někdo proti týmu Roma Děčín nastoupit," krčí rameny Šefčík.

Všichni si samozřejmě přejí, aby se celá sezóna 2014/15 ve III. třídě odehrála bez větších problémů. „To si samozřejmě přejeme, to je jasné. Ale nikdo vám to nemůže zaručit, že se něco nestane. Mluvili jsme s funkcionáři Roma Děčín a bylo nám slíbeno, že vše bude zabezpečeno. Uvidíme, jak se k tomu postaví samotné město, jestli na zápasy bude posílat hlídku městské policie," dodal Šefčík.

Roma Děčín bude hrát své domácí zápasy na Městském stadionu.