Severočeši v posledním utkání FNL vyhráli v Karviné 2:1 
a obsadili v konečné tabulce čtvrté místo. „I když se nám jaro tolik nevydařilo, čtvrté místo je parádní a musíme si ho vážit," pravil varnsdorfský útočník Marek Volf.

Marku, jak se zrodilo vaše vítězství v Karviné?
Hlavně bych řekl, že to bylo zasloužené. Dali jsme dvě rychlé branky, to nám hodně pomohlo. Měli jsme více ze hry. Na konci nás Karviná přehrávala, naštěstí její kontaktní trefa padla v samotném závěru.

V kontextu s ostatními výsledky 30. kola jste se nakonec vyšvihli na čtvrté místo, což je nejlepší umístění v historii klubu. To potěší, co?
Určitě. I když se nám jarní část nepovedla, tak si takového výsledku musíme vážit. Napravilo se to v posledních zápasech, je to odměna za celoroční práci.

Nevadí vám, že jste brzy vypadli ze souboje o první tři místa?
Samozřejmě, že nás to mrzí. Ale hloupě jsme ztratili několik zápasů, hlavně domácí duely proti Bohemce a Vltavínu.

Čím si vysvětlit váš jarní výsledkový a herní propad?
Těžko říci. Jako bychom měli přemíru snahy všechno zvládnout. Fanoušci od nás po jarní části čekali boj o příčky nejvyšší a my to nezvládli.

Během jarních odvet se z vašich výkonů vytratila tradiční lehkost, přesto jste z posledních pěti kol vytěžili dvanáct bodů.
Přesvědčili jsme se, že nemusíme hrát dobře a přesto zvítězíme. Kolikrát jsme prohráli a lidi nás za naše výkony chválili. Ukázalo se, že nemusíme zvítězit díky kráse, ale pouhé bojovnosti.

Trenér Frťala hodně míchal se sestavou. Byla to asi reakce na vaše horší výkony, nemyslíte?
Jasně, trenér hledal optimální složení sestavy. Ale myslím, že v závěru si to sedlo, třeba i v obraně.

Co dokopná?
Den po zápase jsme poseděli v Jiřetíně, ještě nás čeká v neděli setkání s fanoušky.