„Bohužel se bude hrát na jejich malé umělé hrací ploše. Ale musíme se s tím vypořádat," nechce se vymlouvat vilémovský manažer Libor Sklenář.

Váš celek má za sebou velmi povedenou zimní přípravu. Jak jste s ní byl spokojen?

Myslím si, že tak jako každý rok byla naše zimní příprava opět velmi dobrá se vším všudy, což se u nás ve Vilémově již léta traduje. Patřily mezi ní venkovní terény, hala, posilovna, početně velmi dobře obsazené soustředění, tentokráte nově v Heřmanicích, parádní umělé trávy a k tomu i deset kvalitních přípravných zápasů.

V přípravných zápasech se vám dařilo. Vyhráli jste počtvrté turnaj v Děčíně, v posledních dvou přátelských duelech jste porazili Lovosice i Českou Lípu. Herně jste tedy na jarní odvety dobře připraveni, nemyslíte?

Sehráli jsme celkem deset přípravných zápasů vesměs na kvalitních umělkách a se soupeři od 1. A třídy až po divizi. Osm z nich jsme vyhráli, jeden remízovali a paradoxem je, že jedinou porážku jsme zaznamenali s papírově nejslabším celkem Českou Kamenicí. Ta nás, jako jediná, překvapivě porazila v poměru 2:1 na turnaji O pohár města Děčína, čímž nám i zkomplikovala trochu cestu za čtvrtou obhajobou po sobě. Ale my jsme to pak bez problému zvládli proti ostatním, relativně silnějším soupeřům.

Myslíte si, že máte spíše silnější nebo slabší kádr oproti podzimní části?

Jsem přesvědčen, že kádr máme určitě silnější, než ten, který zde byl na podzim po sestupu z divize. Sehnali jsme tři velmi kvalitní hráče, kteří jsou oporami týmu. Mluvím o Chodovi, Soukupovi a Krasnickém. K nim ještě musím přidat dva místní mladíky, Kurela mladšího a Mikulu, kteří se dostali do užšího kádru a rvou se se zkušenějšími hráči o maximální nasazení při zápasech, za což jsem já osobně moc rád.

S jakým cílem nastupujete do jarních odvet krajského přeboru?

Naším cílem je potrápit soupeře před námi v tabulce a posunout se do nejvyšších pater krajského přeboru. Chtěli bychom do našeho areálu na zbrusu nový pažit přilákat ještě více diváků a hlavně jim naservírovat kvalitní fotbal, který tu tak trošku v poslední době všude ve výběžku upadá a to není dobře pro budoucnost celé kopané. Problém je hlavně v mládeži, která není nejen fyzicky, ale i chuťově. Bohužel, oproti předchozím generacím u současné mládeže převládají zcela jiné zájmy a to je pro vesnické kluby, jako je Vilémov, zcela ubíjející.

V prvním kole na vás čekají Neštěmice, které jste v rámci zimního turnaje rozstříleli 9:0. Jak myslíte, že se bude zápas vyvíjet tentokrát?

Bohužel se zápas bude hrát na jejich velmi malé umělce, která však má licenci, takže se musíme podřídit jejich rozhodnutí. Domácí určitě budou chtít odčinit potupnou porážku z přípravného pohárového zápasu v Děčíně a nebudeme to tam mít lehké. Přesto si odsud chceme odvézt první tři jarní body.

Kdo je pro vás největším favoritem postupu do divize?

Já osobně tipuji Litoměřice nebo Krupku, ale i Bílina, Proboštov či Blšany mají skoro stejné šance postoupit. Špička je vyrovnaná, bude záležet, kdo z těchto týmů sehnal přes zimu nejvíce peněz, resp. sponzorů, a k tomu adekvátně i kvalitní hráče, a postup si vybojuje.