Nedělní dopolední zápas nabídl dva naprosto odlišné poločasy, v tom prvním měl navrch Varnsdorf, jenže se mu nepodařilo žádnou z šancí proměnit. Ve druhém pak Viktorka.

„Zápas jsme měli dobře rozehraný, hlavně v prvním poločase, ale chybí nám zabiják, zakončovatel, který dokáže dát gól i z těžké pozice,“ pojmenoval problém v útoku trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala. V letošní druholigové sezóně totiž Varnsdorf nevstřelil jedinou branku.

Že to v prvním poločase domácím Viktoriánům příliš neklapalo si všiml i žižkovský trenér David Vavruška.

„Varnsdorf má šikovné, pohyblivé a technické mužstvo, a proto jsme se chtěli mladší zálohou soupeři v pohyblivosti vyrovnat,“ hodnotil první půli po zápase Vavruška.

Viktoriáni ale nepodrželi míč, kazili často přihrávky. O přestávce proto trenér Vavruška zamíchal se zálohou. Hra domácích se sice zlepšila, ale na branku to nestačilo. I proto, že svůj tým několikrát podržel varnsdorfský brankář Porcal.

Pro Viktorku je tak druhá remíza ze dvou zápasů, Varnsdorf vydoloval na Žižkově svůj letošní první bod do tabulky. Po dvou kolech mu patří díky lepšímu skóre 13. místo v tabulce. Příští mistrovský zápas hraje Varnsdorf již ve středu. Ve druhém kole MOL Cupu se utká s divizními Živanicemi. V lize pak v neděli přivítá České Budějovice.

Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf 0:0

FK Varnsdorf: Porcal – Beránek, Chlumecký, Zieris, Kozma (76. Bílek), Bláha, Durdevič (73. Švantner), Dordič (62. Šulc), Zbrožek, Rudnytskyy, Kocourek.