Naděje na čtvrtfinále stále žije. V sobotním utkání proti domácímu Polsku stačí české reprezentaci jakákoli výhra. Případně i nerozhodný výsledek, avšak ten pouze za předpokladu, že Řecko neporazí Rusko.

Zápas Česko – Řecko si nenechal ujít ani Petr Voříšek, jeden z expertů Deníku, kteří hodnotí právě probíhající EURO 2012.

„V úterý to bylo opravdu úplně o něčem jiném než při zahajovacím zápase s Ruskem, byli jsme před zápasem pod velkým tlakem, ale musím říct, že jsme to zvládli opravdu skvěle," chválil Voříšek, vítěz ME do 21 let v roce 2002, výkon Česka.

Branky vítězů padly ve třetí a šesté minutě. A to podle Voříška rozhodlo. „Rozhodl rychlý nástup do utkání, ten byl opravdu z říše snů. Byly tam i další šance, ale nepodařilo se nám je dotáhnout do konce," myslí si 33letý děčínský rodák.

Jenže ve druhém poločase přišla fatální hrubka Petra Čecha. „Ta chyba Petra Čecha by se prostě stát neměla. Pak byl ten zápas až do konce zbytečně nervózní a my jsme se pochopitelně báli o výsledek až do posledních vteřin," míní bývalý hráč Teplic nebo pražské Sparty.

Vše je tedy před posledními zápasy otevřené, postoupit mohou ještě všechny týmy. „Tři body proti Řecku jsou samozřejmě nesmírně důležité. Naši tak stále mají o co hrát a postup mají ve své moci. V sobotu večer budeme moudřejší," uvedl Voříšek.

Lituje zranění špílmachra Rosického. „Jen škoda Tomáše, ale snad to nebude nic vážného a příští zápas nastoupí. Takového hráče prostě v mužstvu nemáme."

A věří domácí Ukrajině. „Ukázala neskutečnou sílu a dle mého názoru dojde daleko. Má skvělé hráče a jsem zvědavý, jak si povedou v dalším utkání. Už teď tam prožívají neskutečnou euforii."