Na posledním přípravném zápase nebylo podle slov trenéra Pavla Mokráčka co hodnotit. „Malšovice přijely v kombinované sestavě. Sice jsme vysoko vyhráli, ale výkon nebyl dobrý. Chyběla mi tam jednoduchost, navíc jsme dostali hloupou branku," litoval Mokráček.

Ten byl ale s právě končící letní přípravou vcelku spokojený. „Odehrál se dostatek přátelských duelů, tréninková docházka byla docela dobrá. S týmy z Českolipska se nám výsledkově nedařilo, zápasy proti dorostu Neštěmic, naší rezervě a právě Malšovicím zase nebyly dostatečnou prověrkou," přiznal českokamenický lodivod.

Žádné velké posilování v České Kamenici nezažili. „Hodně mě mrzí, že se nepovedlo angažovat tři vytipované hráče. Hostování se prodloužilo Chmelíkovi a Myslivečkovi, z Kamenického Šenova tu je mladík Černý a také Bouchal. Už po sezóně avizoval konec Švanda," prozradil Mokráček změny v kádru.

V prvních zápasech ho ale budou trápit problémy s útočníky. „Cempírek nám oznámil, že s ním nemáme vlastně počítat. Chce cestovat po světě. Hodač se Starostou jsou zraněni. Takže nám na první zápas chybí klasický útočník," zdůraznil.

Domácí zápasy proti Velkému Šenovu a Jílovému, pak cesta do Libouchce. Takový je začátek podzimní části pro Českou Kamenici. „Podle mě velmi ošidný a docela těžký los. Nováček k nám přijede s nadšením, Jílové a Libouchec mají kvalitu. Jako každý rok chceme hrát v poklidu okolo šestého místa. Rádi bychom bavili diváky nasazením od první do poslední minuty a hráli jednoduchý fotbal s minimem doteků. Ale uvidíme, jaká bude realita," dodal Mokráček s úsměvem.

Ve své premiéře hostí Česká Kamenice nováčka z Velkého Šenova. Utkání se hraje v sobotu 22. srpna od 17.00.