„Zasloužená výhra. Po celé utkání byli kluci lepším a fotbalovějším celkem. Kombinací drželi míč a domácí do ničeho nepustili. Libouchec vlastně neměl žádnou velkou šanci," pravil spokojený trenér hostí Pavel Mokráček.

Tomu udělal radost v 18. minutě Tschakert, který se prosadil po rohovém kopu. O pár minut později Louda vyslal do úniku Hodače, který prostřelil brankáře. „Druhý gól to rozhodl, pak už nebylo co řešit, nedá se nic dělat, hrajeme to, na co v současnosti máme," řekl otevřeně domácí kouč Václav Strádal.

A když ve 49. minutě předložil Hodač míč na malé vápno Chmelíkovi, který prostřelil Dvořáčka, tak se zápas vlastně jen dohrával. „Trochu mě mrzí, že jsme pak nedotáhli do konce další slibné šance. Pro Libouchec to byla ještě milosrdná porážka, naše výhra mohla být vyšší. Nechci se ale rouhat. Jsem rád, že je napraveno předchozí domácí zaváhání. Takový výsledek a tři body ze hřiště soupeře je výborné," dodal Mokráček.

„Psychika hráčů je důležitá, doufám, že nespadneme na kolena, snažíme se udržovat pozitivní atmosféru. Hráči mají velkou šanci ukázat, co v nich je," přál by si libouchecký lodivod.

ČSAD Libouchec – Česká Kamenice 0:3 (0:2)

B: 18. Tschakert, 26. Hodač, 49. Chmelík. R: Šmíd. ŽK: Wild – Bouchal. Diváci: 80.

Č. Kamenice: Dubský – P. Vaněk, Tschakert, Louda (69. Čvančara), Mysliveček (89. P. Kozelek) – Jírava (76. Štádler) – Starosta (53. Bouchal), Chmelík, Mitruška, Mach – Hodač.