„Nemyslím si, že jsme v duelu se silným Litvínovem byli herně horším týmem. V průměrném zápase jsme ale počtvrté v řadě nebodovali," zachmuřeně povídal rumburský kouč.

Úvod zápasu zastihl obě mužstva s nejvyšší známkou opatrnosti, šancí bylo jako šafránu. „Pěknou střelu Pilka vyrazil litvínovský brankář, na druhé straně nás skvělým zákrokem zachránil Hadar," podotkl Rákosník. Vše podstatné se následně událo v rozmezí dvou minut. Po autovém vhazování Litvínova chybovala domácí obrana a Kulhánek po dvaceti minutách poprvé překonal Hadara. A chvilku později hosté využívají, po další hrubce v rumburské rozehrávce, rychlý protiútok, na jehož konci je opět Kulhánek.

„Po zbytek zápasu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem. Ale scházel nám klid ve finální fázi, tudíž jsme si ani nevytvořili žádnou vyloženou šanci," mrzelo Rákosníka.

Rumburk tak čeká tuhý boj o záchranu, v tabulce jsou za ním pouze Děčín a Blšany. „Nelze klukům vytknout snahu a nasazení, chyběl však klid a kvalita ve finální fázi, Litvínov byl zkušenější. Měli jsme těžkou sérii, když jsme hráli se špičkou naší tabulky. Teď přijdou na řadu zápasy, kde by se dalo a hlavně mělo bodovat," uzavřel vše rumburský lodivod.

FK RUMBURK - FK LITVÍNOV 0:2 (0:2)

Branky: Kulhánek 2. R: J. Novotný. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Rumburk: Hadar - Šebora, Grubhofer, Pokorný, Honsů - Chlada, Pilko, Havel, Stankovič (68. Mendel) - Bandas, Šott (58. Farkaš).