„Myslím si, že jsme Hradec přehráli. Je velká škoda, že jsme to neudrželi,“ litoval David Breda, jediný varnsdorfský střelec v zápase.

Domácí záložník využil v 54. minutě volného prostoru, natáhl, prudce vystřelil a uklidil míč do sítě. Následně však Varnsdorf přišel o Krále, který musel po druhé žluté kartě pod sprchy. V 78. minutě pak Hradec vyrovnal, po rohovém kopu se před Porcalem nejlépe zorientoval Plašil, který dotlačil míč do sítě.

Závěr duelu byl hektický, celkem padlo šest žlutých karet a dvě červené. Tu druhou dostal ex-varnsdorfský Martan za filmování. Oba celky tak dohrávali o deseti.

„Škoda, určitě jsme měli vyhrát, ale pevně věřím, že se to už zlomí a začneme získávat body, protože tento tým má obrovskou kvalitu,“ má jasno domácí útočník Fahrudin Durděvič.

„S výkonem nejsem vůbec spokojený. Varnsdorf nás hlavně v prvním poločase přehrával. My se do hry dostali až po vyloučení Krále. Vůbec nebylo vidět, že hraje třetí tým s posledním. Nakonec musíme být s tím jedním bodem spokojeni, vytěžili jsme tady z minima maximum,“ přiznal trenér Hradce Králové Karel Havlíček.

To jeho protějšek Zdenko Frťala litoval ztraceného náskoku. „Zápas ovlivnilo vyloučení našeho obránce. Kdybychom předtím přidali druhou branku, asi bychom to už udrželi. Klukům nemůžu nic vytknout, předvedli precizní přístup a nasazení. Myslím si, že jsme byli Hradci minimálně vyrovnaným soupeřem. Teď nás čeká derby v Ústí nad Labem. Tam musíme uspět, jelikož na domácím hřišti to vítězství prostě nepřichází,“ uzavřel vše kouč Varnsdorfu.

Severočeši jsou tak se třemi body na posledním místě, mají však zápas s Olympií Praha k dobru. Už v pátek hrají od 18 hodin důležité derby proti Ústí nad Labem.

FK Varnsdorf – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

B: 54. Breda – 78. Plašil. R: Vojkovský – Boček, Caletka. ŽK: Král, Klobása, Porcal – Martan, Knejzlík, Žondra. ČK: Král – Martan. Diváci: 752.

Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Zieris, Král – Cennerazzo, Bláha, Chlumecký, D. Breda (88. Bílek), Durdević (84. Dordič) – Klobása (64. Kozma), W. Da Silva.