V pondělí 28. července startuje třetí ročník Juniorské ligy. Na startu dvacetičlenného peletonu nebude chybět ani FK Varnsdorf.

Svěřenci trenéra Ivana Kopeckého v minulé sezóně skončili hlavně díky výborné jarní části na 17. místě z jednadvaceti účastníků.

„Prioritou není umístění, ale příprava hráčů pro seniorský tým," má jasno trenér Ivan Kopecký. Varnsdorf se 
v prvním kole představí na hřišti v Rumburku, kde od 17.00 přivítá 1. FK Příbram.

Pane trenére, v minulé sezóně jste skončili na sedmnáctém místě. Byl jste spokojený?

Pro nás to byl v této soutěži premiérový ročník, ve kterém jsme narazili na různá úskalí. Jak po stránce sportovní, organizační, tak po stránce ekonomické. Přes všechny tyto starosti klub umožňuje hráčům díky této soutěži zvyšovat svoji výkonnost a zlepšovat se ve svém fotbalovém růstu. Prioritou není umístění,ale díváme se na jednotlivce tak, aby se nám podařilo připravit hráče pro A tým. Samozřejmě velká zodpovědnost je na samotných hráčích. Oni musí chtít, mít vůli překonávat překážky, zkusit si splnit svoje sny.V průběhu sezóny se dostali dva naši hráči, Jan Filip a David Halbich, do širšího reprezentačního mládežnického výběru. Je to ukázka
a motivace pro ostatní hráče, aby na sobě neustále pracovali a měli cíl za kterým si šli.

Podzimní část se vám moc nevydařila, ale na jaře to hlavně na domácím trávníku byla skvělá jízda. Kde byl ten hlavní rozdíl?

Po adaptaci v podzimní části na kvalitu juniorské soutěže a trénovanosti našich hráčů, si kluci postupně věřili, což se projevilo na jejich lepší výkonnosti. Byli jsme doplněni o nevytěžované hráče A mužstva, kteří byli ve většině případů oporami 
a hráči z juniorky vedle nich výkonnostně rostli.

Našel byste ve svých řadách hráče, kteří patřili mezi opory?

Chtěl bych vyzvednout přístup a nasazení našeho mužstva a odhodlání jít vyhrát v utkáních s kvalitativně lepšími mužstvy. Když opomenu hráče A mužstva, tak nejvíce na sebe  herním projevem upozorňovali Čurgali , Ruszó, Halbich , Černý a Šimoník.

Jak fungovala spolupráce 
s A týmem a dorostem?

Spolupráce s trenérem  
A mužstva Zdenkem Frťalou 
a trenérem dorostu Pavlem Hradiským je velmi dobrá.

Vy působíte ještě jako asistent 
u druholigového celku dospělých. Jak vše časově skloubíte?

Pro mě to znamená velké pracovní vytížení.  Skloubení těchto dvou funkcí obnáší určité časové omezení. S trenérským týmem Frťala, Hradiský, Přibyl, Heinzel a Jelínek si navzájem hodně pomáháme.

Které zápasy byly z vaší strany nejlepší a naopak?

Utkání s pražskou Slavií, kterou jsme porazili. Na jaře to bylo utkání s Libercem, kde se nám podařil parádní  vítězný obrat. Dále to byly zápasy s Ostravou, Spartou Praha, Táborskem, Znojmem a s Teplicemi. Naopak se nám nevydařila utkání na podzim v Pardubicích. Na jaře pak v Třinci 
a Příbrami. Zklamaný jsem byl v duelech, v kterých jsme ztráceli body v závěrečných minutách.

Došlo ve vašem hráčském kádru k nějakým změnám?

Doplněni bychom měli být o hráče z dorostu. Po dlouhodobém zranění se vrací Breburda, snažíme se aby přišly 
i tři nové tváře. Dál u nás pokračovat nebudou Černý, Šťastný a Vala. Realizační tým byl v průběhu doplněn
o vedoucího Jardu Jelínka, který odváděl skvělou práci. Pavel Hradiský  nepokračuje kvůli časové vytíženosti v pozici asistenta trenéra.