Severočeši stále nemají jistotu záchrany, jsou k ní ale neskutečně blízko. Tři kola před koncem mají na patnácté Vítkovice náskok sedmi bodů. Nyní je ale čeká tým, který stále bojuje o postup do nejvyšší soutěže.

„Očekávám ještě bouřlivější kulisu, než ve Vítkovicích proti Ostravě. Baník remizoval, Opava je od něj už jen tři body. Lidé cítí šanci. Na Opavě neleží takový tlak, jak na hráčích Ostravy. Bude to ještě těžší utkání, pro nás asi takový vrchol jarní části. O kvalitě soupeře netřeba diskutovat, krom dobrých výsledků ve druhé lize to dokázal i finálovou účastí v tuzemském poháru," hodnotil sílu soupeře varnsdorfský trenér Zdenko Frťala.

Ten ještě rozhodně nepodléhá sebeuspokojení. „Jestli mě remíza Vítkovic potěšila? Beru to tak, že ještě není stále nic rozhodnuté. Všechny výsledky tomu napovídají, nesmíme podlehnout dojmu, že je vše hotové," zdvihl varovně prst.

Co se týče hráčského kádru, tak oproti derby s Ústím nad Labem nehlásí Varnsdorf žádné změny. Zranění do utkání nepustí Filipa, Končala, Rudnytskyyho a Cennerazza. Díky žlutým kartám má stále stopku i stoper Zieris. „Naštěstí jsou ostatní k dispozici," dodal varnsdorfský kouč.

„V téhle chvíli kluci melou z posledního. Chtěl bych požádat fanoušky, aby jich přišlo v sobotu co nejvíce. Mohou nám výraznou měrou dopomoci ke třem bodům. Pojďme udělat parádní atmosféru," vyzývá trenér Opavy Roman Skuhravý, který se nedávno na půl sezóny objevil také na lavičce Varnsdorfu.

Opava má týmu ze severu Čech co vracet. Na podzim totiž v Kotlině nečekaně prohrála 0:1.