O kom je řeč? No přece o Horním Podluží. Čechie doma přetlačila Trmice a ve vyrovnané tabulce poskočila na první místo. „Před zápasem jsme si řekli pouze jedno – že ostudu, kterou jsme si prošli v zápase v Chuderově, už nechceme prožít," razantně pravil domácí trenér Martin Petružálek. A hlavně v první půli si to Podluží díky výkonu u svých fanoušků vyžehlilo. Domácí byli na těžkém terénu lepším celkem, Trmice dvakrát podržel brankář Ajm. V 25. minutě ale inkasoval, když se po standardní sitauci prosadil mladý Vavrinec.

Po změně stran už se hosté zlepšili a dostávali se do šancí. Jenže jejich snahu otupil střídající Chaloupecký. Trmice v poslední minutě už jen snížily, Cibrík překonal Krajčoviče z pokutového kopu. Více už ale nestihly.

„Naše rehabilitace se povedla a dokázali jsme po delší době zahrát výkon na úrovni a zvítězit proti kvalitnímu soupeři z čela tabulky," dodal Petružálek. V dalším kole hraje Čechie v Soběchlebech.

Čechie Horní Podluží – MSK Trmice 2:1 (1:0)

B: Vavrinec, Chaloupecký – Cibrík (PK). R: Mráz. ŽK: 3:1. Diváci: 60.

H. Podluží: Krajčovič – Surmaj, Peleška, Sobota, Riedel – Čech (74. Zelinger), Fučík, Hermann, Bandas – Vavrinec (57. Boštík), Drátovník (83. Chaloupecký).