Slyšel, že by bylo dobré dostat místní Slovan Varnsdorf do tří let do druhé ligy. Zdá se, že pod jeho taktovkou má parta ze šluknovského výběžku nakročeno dobrým směrem.

„V loňské sezoně 14 hráčů odešlo, vyměnilo se v podstatě sedmdesát procent kádru. Všechno si sedá, hráči si na sebe začínají zvykat. Na jaře jsme získali 27 bodů a to značí, že jsme se vydali správnou cestou,“ říká trenér Busta.

Jaké ambice bude mít tým v nadcházející třetiligové sezoně?

Naposledy jsme skončili šestí a i v nadcházející sezoně chceme hrát o tu špičku tabulky. Rádi bychom se usadili mezi prvními pěti týmy a v zimě situaci rozebereme a uvidíme, co dál.

Jak jste spokojen s přípravou?

Přiznávám, že zatím jsem. Vyhýbají se nám zranění a radost mi například udělal i kvalitní výkon v duelu proti Čáslavi, s kterou jsme remizovali 0:0 a kluci hráli dobře.

Na co se při letním drilu zaměříte?

Máme za sebou čtrnáctidenní blok kondiční přípravy. Hodně jsme toho naběhali a naposilovali. V současné době už se začínáme věnovat vyladění herního projevu. Potřebujeme zlepšit přechodovou fázi, rezervy máme i v koncovce. Proti Čáslavi jsme měli čtyři stoprocentní šance a gól jsme nedali žádný.

Skórovat se vašemu týmu nepodařilo ani proti Teplicím (0:3), ale výkon nebyl špatný, že?

Přijeli jsme na krásný stadion, nastoupil proti nám hodně kvalitní soupeř a kluci z něj měli možná až zbytečně velký respekt. Kazili jsme triviální přihrávky a v úvodu, kdy jsme inkasovali dva góly, jsme soupeři hodně pomohli. Celkově to ale byl slušný zápas, který splnil účel. Pro domácí to byla generálka na mistráky, na nás bylo vidět, že ještě pracujeme i na fyzičce.

Přijdou ještě posily?

Nějaká snaha kádr posílit z naší strany je, ale uvidíme.

Čekáte až zúží kádry sousední prvoligové kluby?

Několik fotbalistů jsme oslovili. Zatím nevím, jakým nabídkám dají jednotliví hráči přednost.

Vlastimil Novotný