Děčínští řezníci zamířili do hlavního města, kde se střetli s Vyšehradem, vilémovský Stap Tratec pak měl namířeno na půdu rezervy druholigového Mostu a oba jmenované celky inkasovaly dohromady jedenáct branek. V obou případech pak měly na vývoj utkání velký vliv také červené karty, které viděli vilémovský Vlk a děčínský Podolský.

Vyšehrad – Řezuz Děčín 6:0 (0:0)

Především vývoj utkání na Vyšehradě ale dlouho nenaznačoval, že by se snad měl urodit nějaký debakl. Až do 60. minuty se totiž hrálo bez branek. Oba celky sice měly nějaké šance, ale gól zatím nepadl. S těmi se roztrhl pytel až v poslední půlhodině a bohužel pro hosty padly všechny do jejich sítě. Vše začalo v již zmiňované šedesáté minutě, kdy byl vyloučen Podolský. „To vyloučení bylo hodně přísné a navíc jsme z následného trestňáku inkasovali první branku. Pak jsme museli trochu přeskupit sestavu a naše hra se celá rozsypala. I tak jsme si vytvořili šance a Dvořák dokonce nastřelil břevno, gól jsme ale na rozdíl od domácích nedokázali dát. Soupeř nás v poslední půlhodině doslova rozebíral a nasázel nám šest branek, co k tomu víc říci,“ smutně prohlásil trenér Řezuz Děčín Vladimír Vašák.

Řezuz Děčín: Erneker – Červenka, Jirchář, Podolský, Stach – Kurty, Žáček, Mitro (65. Líbal), Demčenko – Majer, Dvořák.

Most B – Stap Tratec Vilémov 5:1 (2:1)

Vilémovskému celku se začátek zápasu vydařil, ale vydrželo to jen do sedmnácté minuty, kdy byl za ruku ve vápně vyloučen Vlk. Už v páté minutě se prosadil Kříž a hosté vedli, jenže pak přišlo to vyloučení a z následné penalty domácí vyrovnali. „Pak se nám nepovedly závěr první a začátek druhé půle. Inkasovali jsme branky do šatny a hned i ze šatny. Pak už jsme v deseti domácím mladíkům nestačili vzdorovat. Velké problémy nám dělali především černý Oniango a autor hattricku Vaclík. Měli jsme nějaké šance, ale na rozdíl od domácích, kteří proměnili vše, jsme je nedali,“ zhodnotil utkání vilémovský manažer Libor Sklenář.

Branka hostů: 5. Kříž. ČK 0:1 (17. Vlk).

Stap Tratec Vilémov: Loos – Winzig (55. Tlapák), Šmalcl, Vlk, Kopřiva (65. Just) – Kubeš, L. Nagy, Očipka, Svoboda – Havel (18. M. Nagy), Kříž.