Kouč Březin měl vrásky na čele ještě před úvodním výkopem. „Nepřijel s námi Kilián a Čapek. Honza Majer dorazil později, nastoupil tedy až ve druhém poločase. Na zápas jsme vlastně jeli v jedenácti lidech,“ prozradil Mokráček.

Hororový začátek

Hosté zaspali úvod, kdy je po Vošahlíkově střele potrestal už v sedmé minutě Lukáš Lenc. „Byl to velmi špatný vstup. Pak jsme vyrovnali hru a připravili si dvě obrovské šance. Galaš v samostatném úniku neuspěl, takže se do kabin šlo za stavu 1:0 pro domácí,“ litoval Mokráček špatného úvodu svého celku.

Do druhého dějství nastoupily z Březiny s jediným cílem – rychle vyrovnat. „V kabině jsem kluky nabádal k větší aktivitě. Viděli jsme, že Střekov není zase tak silný. A také se nám podařilo vyrovnat. Zlepšil se pohyb a když Culek skvěle vysunul Wirknera, ten pelášil na domácího brankáře. Zkušeně udělal Dvořákovi kličku a skóroval,“ pochvaloval si březinský stratég. Nejlepším hráčem byl podle kouče hostů záložník Němec.

Galaš nedal

Rozhodnout mohl Galaš, ale v dalším samostatném úniku opět neuspěl. „Bod je asi zasloužený pro oba celky, na šance jsme asi vyhráli my. Ale remízu i tak bereme,“ dodal Mokráček.

To domácí Střekov se s remízou rozhodně spokojit nechtěl. „S výsledkem duelu s celkem Březin nejsem vůbec spokojený. Stejně jako v minulých duelech jsme měli dost šancí, ale neproměňujeme je a ztrácíme body. A nyní nás čeká Libouchec, kterému se daří,“ dodává trenér Střekova Petr Čítek.

Březiny v dalším kole přivítají v okresním derby šluknovský Plaston. „Chceme tři body,“ razantně tvrdí Pavel Mokráček.

TJ STŘEKOV - SK BŘEZINY 1:1


Branky: L. Lenc – Wirkner. R: Holec. ŽK 2:0, 100 diváků. Poločas: 1:0.

Březiny: Stejskal – Majerik (Majer), Vlasák, Mottl, Saska – Culek, Němec, Drahoňovský, Kroupa – Galaš, Wirkner.