Děčínský celek začal skvěle, dlouho domácím nic nedovolil. „Dvacet minut jsme dobře kombinovali a pohybovali se. Vše vyústilo faulem ve vápně na Honzu Majera, který sám proměnil pokutový kop. Potom ovšem přišla naše hluchá fáze, kdy se nám nedařilo,“ uvedl trenér mužstva Pavel Mokráček.

Účastník I. A třídy se trochu hledal i po změně stran. „Naše ospalá hra bez pohybu a podařené kombinace pokračovala i po přestávce. Soupeř vyrovnal hru a záhy i skóre, kdy kopal zaslouženou penaltu, kterou proměnil. Ještě nás naštěstí podržel několikrát brankář Stejskal,“ posteskl si kormidelník Březin.

Naštěstí hosté zvedli hlavu a závěr duelu zvládli excelentně. „Po úniku Culka, který pěkně odcentroval, skóroval u zadní tyče Wirkner. Culek pak dvakrát selhal, když postupoval sám na domácího brankáře. Skóre celého utkání pak uzavřel Knespl. Ten využil nacvičeného dlouhého auto, který vhodil do vápna Skalice Wirkner. Za poslední půlhodinu kluky musím pochválit. Byli jsme lepší a více kluci bojovali. Jsem rád, že si hráči konečně také zahráli přípravné utkání, když jsme v minulém týdnu měli smůlu na špatné počasí,“ dodal Mokráček.

Březiny v sobotu čeká generálka na jejich druhou sezónu v I. A třídě. V sobotu od 17.00 by doma měly přivítat rezervu Arsenalu Česká Lípa.

SK SKALICE - SK BŘEZINY 1:3 (1:1)

Branky: Majer (pk), Wirkner, Knespl.
Březiny: Stejskal – Majerik, Majer, Němec, Šturm – Rajniš, Kylián, Knespl, Culek – Vlasák, Wirkner. Střídal: Endlicher