Od úvodních minut bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. „Hned do začátku jsme na soupeře vlétli a dostali ho pod tlak. Kluci dobře kombinovali a byli pořád v pohybu. Dvě první šance jsme ale nedali. Nejprve Mottl dorážel z rohu nepochopitelně vedle. Kroupa pak přehrál v důrazném souboji pokratického brankáře, míč však skončil těsně vedle tyčky hostující branky,“ popisoval úvodní dění na hřišti trenér domácích Pavel Mokráček.

Březiny se přeci jen dočkaly důležité úvodní trefy. „Po rohovém kopu míč do branky pohotově dorazil Honza Majer. Gólů mohlo být víc, ale i tak byla ta úvodní branka hrozně důležitá,“ upozornil Mokráček.

Po změně stran se obraz hry prakticky nezměnil, tempo diktovali nabuzené Březiny. „Pokratice hrozily jen ze standardních situací, jinak nebyly vůbec nebezpečné,“ konstatoval březinský kouč.

Rozhodnutí přišlo prakticky ve třech minutách. „Galaš dvakrát předvedl nevídané sólo, kdy utekl obráncům a s přehledem postupně zvýšil na 3:0. Také v 80. minutě musel střídat, když ho braly velké křeče,“ s úsměvem líčí Mokráček.

Dvě minuty před koncem dal čtvrté razítko na domácí výhru střídající Radim Majerik, který využil přesný Kroupův pas z levé strany. Březiny tak zaslouženě vyhrály 4:0. „Bylo to naprosto zasloužené. Musím kluky pochválit. I za rozhodnutého stavu chtěli hrát fotbal a přidat další branky. Pokratice nepřijely zrovna v dobré formě, což nám nevadilo. Trochu jsme si oddechli, tuhle výhru jsme nutně potřebovali. Je to sice jen první vlaštovka, ale věřím, že to klukům dodá vzpruhu do dalších těžkých utkání,“ pevně doufá Pavel Mokráček.

Celek z Děčínska se v dalším kole představí na půdě dalšího těžkého soupeře. Doma je přivítá TJ Střekov, který sestoupil z kraje.

SK BŘEZINY - SOKOL POKRATICE 4:0

Poločas 1:0. Branky: Galaš 2, Majer, Majerik. R: Sedláček. ŽK: 2:5, ČK : Jan Bergmann (Pokratice), 100 diváků.

Březiny: Stejskal – Mottl, Majer, Pařez, Čapek – Kylián, Němec (75. Kořínek), Drahoňovský, Kroupa – Galaš (80. Majerik), Wirkner (70. Culek)