Hosté o svém vítězství prakticky rozhodli v prvním poločase, kdy jim vyšly tři útoky. „Konečně jsme předvedli lepší začátek než v minulých duelech. Z počátku se hrálo vyrovnaně, pak se nepříjemně zranil Němec a od té doby kluci svého soupeře přehrávali. Do konce prvního poločasu jsme proměnili tři brejkové situace a do kabin šli s pohodlným vedením,“ podotkl trenér vítězů Pavel Mokráček.

Tak, jak to bývá zvykem, Březiny trochu polevily. „Hráči se cítili uspokojeni, Trmice snížily a vytvořily si mírnou převahu. „Naštěstí jsme to ustáli a deset minut před koncem dal Galaš po úniku čtvrtou branku. V 85. pak přišla pátá trefa a my dokráčeli k vysokému vítězství,“ neskrýval radost kouč Březin.

Celek z Děčínska si tak po nepříliš povedeném vstupu do I. A třídy zlepšil renomé a čtyři zápasy neprohrál. „Musím pochválit celý mančaft, hlavně za první poločas. Do týmu se postupně zapracovalo pět nových lidí, včetně mladého Šindeláře, který k nám v týdnu přišel z Junioru Děčín za Čapka a hned se uvedl jedním gólem. Ze začátku jsme měli těžký los, od vítězství nad Pokraticemi se nám daří,“ spokojeně pravil Mokráček.

Na Březiny čeká domácí střetnutí s rezervou Roudnice, která doma přejela poměrem 10:4 nováčka z Hrobců. „Uvidíme, jak na tom bude Němec, který má pochroumané rameno, ale není to zlomené, ani vyhozené. Nevíme, s čím přijede Roudnice, ale bude určitě dobře naladěna. My však chceme potvrdit tři body z Trmic,“ dodal lodivod Březin.

MSK TRMICE - SK BŘEZINY 1:5

Branky: L. Mikeš – Galaš 2, Culek, Šindelář, Wirkner. Rozhodčí: Sedláček. ŽK 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:3.

Březiny: Stejskal – Majerik (78. Drahoňovský), Majer, Mottl, Knespl – Culek (55. Kilián), Šindelář, Němec (18. Vlasák), Kroupa – Galaš, Wirkner.