Společně s Ladislavem Martanem byl nejlepším střelcem Varnsdorfu v sezóně. Navíc získal cenu pro nejlepšího hráče celé soutěže.

Záložník Radim Breite ale aktuálně, stejně jako jeho spoluhráči, vyhlíží, jak to vůbec s tou první ligou dopadne. „Věřím, že to naše vedení zařídí a my si tu ligu zahrajeme," doufá rodák z Krupky.

V posledním zápase proti Ústí se zrodila bezbranková remíza. Jak se vám hodnotí?

Všichni věděli, že vlastně o nic nejde. Podle toho to také na hřišti vypadalo. Zase tak špatné to nebylo, škoda pro diváky, že tam nějaký ten gól nepadl. Důležité bylo, že se nikdo zbytečně nezranil, nebo někdo nedostal zbytečnou červenou kartu.

Jak vnímáte všechny ty spekulace ohledně vašeho stadionu a splnění prvoligových podmínek?

Některé články se nečtou lehce. Rok se tady bojuje o to, aby se postoupilo a pak se všude píšou negativní věci. Pevně věřím, že vedení to zařídí a my si ligu zahrajeme.

Hádám, že v kabině je právě tento problém diskusí číslo jedna, ne?

Samozřejmě to řešíme, ty články čteme všichni. Už jsem to jednou říkal, že je tady tým ligových odpadlíků. A ligu chceme hrát, když jsme si jí vykopali.

Vy jste získal trofej pro nejlepšího hráče Fotbalové národní ligy. Jak moc vás to potěšilo?

Je to taková třešnička na dortu po už tak úspěšné sezóně. Jsem za to rád, ale ten postup mě prostě těší daleko víc.

Byli byste hodně naštvaní, kdyby vás do ligy nakonec nepustili?

Naštvaní? To asi ne, spíše hodně smutní. Fakt to chceme hrát, je tady 90 % hráčů, kteří jsou v klubu déle. Takové zdravé jádro. Chceme to hrát i za celý Varnsdorf.

Jaké vůbec bylo loučení s trenérem Frťalou?

Samozřejmě to bylo hodně dojemné. I když se nevyhrálo, stejně jsme si vítězně zařvali. Je to smutné, dlouho jsme tady byli pospolu. Ale to je život, každý si teď půjde svou cestou. Každopádně bych chtěl trenérovi za všechno poděkovat, do fotbalu nám dal strašně moc.

A co vy? Neregistrujete o vaše služby nějaký zájem?

Nějaké nabídky tam jsou, ale do konce sezóny jsem to nechtěl řešit. Ale teď už se to řešit bude.

Je pro vaše rozhodování těžké, že vlastně ještě nevíte, jakou soutěž budete hrát?

Je to těžké, musíme prostě počkat. Ale věřím, že se to vyřeší co možná nejdříve. Co bude dál, to se uvidí. Je na to spousta času.