Do Kopaniny jsme jeli s obavou, jelikož jsme tu vlastně nedali nikdy branku. Navíc nám nesedělo malé a hrbolaté hřiště,“ nechal se před utkáním slyšet vilémovský manažer Libor Sklenář.

Vilémov tentokráte nastoupil bez varnsdorfských posil, přesto byl v klání aktivnějším mužstvem. Po dvaceti minutách vystrašil Vilémov hlavičkující Houška. Brankář Vaňák byl však pozorný. Velkou šanci hostů spálil Kopřiva, jehož volej ovšem skončil těsně nad domácí brankou. Bohužel v 45. minutě přišel pro Vilémov nepříjemný okamžik. Dobeš si po ostrém faulu ve středu hřiště na své konto připisuje druhou žlutou kartu a musí předčasně pod sprchy. Hosté tak museli celou druhou půli hrát v oslabení.

Vyrovnaný boj

„První půle byla herně vyrovnaná, ale domácí kromě dvou standardek šanci neměli, zato my jsme měli dvě tutovky, ale neproměnili je. Fotbal to nebyl příliš pohledný, neboť kopaninské hřiště je krátké a nepříliš rovné, takže to byl oboustranně více kontaktní boj bez příliš volného prostoru ke kombinaci,“ ohodnotil Sklenář spíše průměrný první poločas.

Kdo po změně stran čekal nápor domácích, ten se nestačil divit. Vilémov jen nebránil a sympaticky se tlačil do útoku. Měli i štěstí, když Houška opět hlavou v čisté šanci trefil připraveného Vaňáka. O minutu později mohl po parádním pasu Hyky dostat Vilémov do vedení Vavroušek. Jeho hlavička minula domácí tyče o centimetry.

Paráda Hyky

Rozhodnutí padlo v 68. minutě. „Vavroušek byl faulován na hranici velkého čtverce. K míči se postavil Pepík Hyka a parádně vymetl domácí šibenici,“ radostně pravil Sklenář.

O dvě minuty později spálil superšanci Dvořák. „Posledních dvacet minut dali domácí vše do útoku, kam chodil vypomáhat při rozích i jejich gólman, ale nedokázali si při menším tlaku vůbec vytvořit žádnou stoprocentní šanci. Naopak my jsme podnikali rychlé smrtonosné protiútoky a mohli několikrát své vedení klidně pojistit,“ dodal Sklenář.

Vilémov tak po pěti kolech okupuje první místo tabulky (Jirny hrály až po uzávěrce) a stále nepoznal hořkost porážky. V dalším kole přivítá na domácím trávníku nováčka ze Souše, který se drží ve středu divizní tabulky.

FC PŘEDNÍ KOPANINA - SK STAP TRATEC VILÉMOV 0:1

Poločas 0:0. Branka: 68. Hyka. ŽK 2:4. ČK: Dobeš (Vilémov). Rozhodčí: Kubec – Cupl, Hasíková. 140 diváků.

Vilémov: Vaňák – Jirchář, Šmalcl, Hyka, Kopřiva – Buryánek, Vavroušek, Dobeš, Očipka (84. Škyta) – Dvořák (89. Kurel), Rein (46. Winzig)