Fotbalisté Modré v nich nasázeli deset branek a vydolovali šest bodů. Po výhře 4:1 v Neštěmicích navíc utekli z posledního místa krajského přeboru.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. V prvním poločase to ještě nebylo ono, ten druhý byl daleko lepší,“ pochvaloval si moderský kouč Josef Rákosník.

„Z naší strany šlo o hrubě nepovedené utkání. V prvním poločase jsme měli šance, ale žádnou jsme nedali, ve druhé půli už jsme nestačili a můžeme být rádi, že jsme dostali jen čtyři góly,“ kabonil se trenér Neštěmic Martin Beran.

Po poměrně vyrovnaném poločase začaly padat góly po změně stran. „Brzy se trefil Pražák, který se dobře zorientoval a pohotově skóroval. Po hodině hry předvedl sólo Podolský a dal druhý gól,“ vzpomínal Rákosník.

Domácí Růžička sice po chybě hostů snížil, dvě branky Čisára ale definitivně rozhodly o třetí výhře Jiskry v sezóně.

„Pomohla nám rychlá branka, domácí to pak otevřeli a my toho využili. Doufám, že nám střelecká forma vydrží co nejdéle. Na stoperu odehrál velmi dobrý zápas Vlasta Šmalcl,“ dodal Rákosník.

„Naše hra je hrozná a obrana přímo tragická,“ uzavřel viditelně rozladěný kouč Neštěmic. Modrá tak poskočila v tabulce na čtrnácté místo. V dalším kole navíc jede na půdu poslední rezervy Litoměřicka.

FK Neštěmice – Jiskra Modrá 1:4 (0:0)

Branky: Růžička – Čisár 2, Pražák, Podolský. Rozhodčí: Kuriljak. ŽK: 3:4. Diváci: 170.

Modrá: Matějka – Bičák, Šmalcl, Tesařík, M. Fejfar – Pražák (87. Šotola), T. Fejfar, Mayerhofer, Čisár – Podolský (88. Sýkora), Štorc.