Tým trenéra Ivana Kopeckého ještě v 76. minutě prohrával 1:2. V rozmezí osmi minut však Varnsdorf nasázel do liberecké sítě tři branky, otočil skóre a slavil vítězství 4:2.

Varnsdorf nevstoupil do utkání špatně, přesto ho Liberec v 17. minutě brankově potrestal. Pět minut před poločasem musel vytáhnout zázračný zákrok domácí Klouda, který zmařil velkou šanci Frimmela.

Pytel s góly se roztrhl v závěrečné čtvrthodince. Nejprve zužitkoval akci Polanského domácí kapitán Čurgali, který vyrovnal. Za dvě minuty si však Liberec vzal náskok zpátky, Kloudu překonal Kaiser. Jenže deset minut před koncem domácí vyšachovali libereckou obranu a Zouleho nadvakrát prostřelil Ruszó. A za dvě minuty se po standardní situaci prosadil Prieložný. Výhru domácích pak po chybě Liberce potvrdil Marek Volf.

„Byl to oboustranně zajímavý zápas se šťastným koncem pro nás. Musím hráče pochválit, i když se utkání pro nás nevyvíjelo dobře, dokázali svým nasazením hrát až do konce a výsledek otočit. V prvním poločase nás dvakrát parádně podržel Klouda, to bylo také důležité," zhodnotil utkání varnsdorfský kouč Ivan Kopecký.

Varnsdorf dotáhl na Táborsko, nyní ho ale čeká zápas na půdě prvního Brna.

FK VARNSDORF - SLOVAN LIBEREC 4:2 (0:1)

Branky: 74. Čurgali, 80. Ruszó, 82. Prieložný, 84. Volf – 17. Frimmel, 76. Kaiser. R: O. Černý. ŽK: Cana (V).

FK Varnsdorf: Klouda – Šimoník (62. Knížek), Zieris, Čurgali, Polanský – Černý, Cana – Ruszó (87. Vála), Halbich, Mpongo (46. Prieložný) – Volf.