Varnsdorf – Řezuz Děčín

0:0

Fotbalisté varnsdorfského Slovanu byli před zápasem papírovým favoritem, a to nejen proto, že hrají o soutěž výše, ale i z toho důvodu, že v prvním vzájemném utkání v polovině února zvítězili nad řezníky na děčínské umělé trávě 4:1. V utkání samotném ale svou roli třetiligoví fotbalisté nepotvrdili. A to především díky výborné hře děčínského týmu v obrané části včetně jistého výkonu brankáře Chodury. „Vzadu jsme hráli opravdu velmi dobře, ještě zlepšit přesnost přihrávek směrem vpřed a myslím, že to bude dobré,“ řekl vedoucí děčínského mužstva Míra Žák, který pak ještě dodal, „Úplně poslední zápas před vypuknutím mistrovské soutěže odehrajeme v úterý proti Březinám, ale za generálku bereme přece jen tento duel.“

V první půli se do dvacáté minuty hrál, rychlý, vyrovnaný fotbal bez výraznějších šancí na obou stranách. Poté přece jen převzali iniciativu na svoje kopačky varnsdorfští fotbalisté, děčínská obrana, jak už bylo výše zmíněno, ale pracovala na jedničku a kromě několika střel daleko mimo tyče nic svým soupeřům nedovolila.

Menší útlum Děčína pokračoval i na začátku druhého poločasu. Postupem času se však hra opět vyrovnala a první vážnější šanci měl v 60. minutě Žák, mířil však těsně nad varnsdorfskou branku. Děčínský brankář Chodura musel nejvážněji v utkání zasahovat proti pokusu exligového Čapka, s jeho střelou si poradil a tak utkání skončilo bez branek.