Po středeční remíze venku se Slavii Praha B 1:1 přivítal Slovan Varnsdorf v dalším kole třetí nejvyšší fotbalové soutěže bodově třetí nejúspěšnější celek jarní části ČFL, pražský Vyšehrad.

Varnsdorf – Vyšehrad 1:0 (1:0)

Počasí konečně fotbalu opravdu přálo a pro přítomné varnsdorfské příznivce bylo otázkou, jak se varnsdorfští po ne zrovna přesvědčivých domácích výkonech vypořádají s tímto soupeřem.

Po první části mohli být spokojeni. Slovan si vytvořil několik šancí a jen díky gólmanu hostů Víškovi vedl pouze 1:0. Rozhodující moment celého zápasu přišel v 18. minutě, kdy domácí kanonýr Grubhoffer dostal kolmou přihrávku do vápna a se zakončením si již tradičně dobře poradil. Další šance domácích zůstaly nevyužity a poločas ukončila Vrabcova nepřesná střela z dálky. Varnsdorf mohl jit do kabin minimálně s dvougólovým vedením, ale trefil se jen jednou a čekalo se tedy, co přinese druhá půle.

V té úroveň hry poklesla, Varnsdorf polevil v ofenzívě, Vyšehrad se osměloval, ale směrem dopředu nebezpečný nebyl. Hosté se postupem času více a více tlačili dopředu, vážné ohrožení branky jim ale chybělo. Varnsdorf vyčkával a pět minut před koncem přišla po delším čase pohledná akce. Vrabec poslal do volného prostoru na pravé straně R. Macha a jeho střelu k bližší tyči musel Víšek vyrážet na rohový kop. Z jeho provedení mířil Vavroušek hlavou pod břevno, ale gólman s pomocí břevna situaci zneškodnil.

„První půle byla dobrá a herně kvalitní, chybělo nám jen dát více branek a měli bychom klid. Pak přišla nervozita, ale soupeř naštěstí nepotvrdil jarní pověst a gólové možnosti si nepřipravil. Stoperská dvojice bez onemocnělého Svojtky nám zahrála dobře a nyní bychom potřebovali potvrdit body v Plzni,“ poznamenal asistent varnsdorfského trenéra Zdeněk Heinzel.

Branka: 18. Grubhoffer. ŽK Vaško, Broschinský, Fikejz – Šourek, Bošanský, Budějský. 300 diváků. Rozhodčí Moník.

Varnsdorf: Macháček – Čapek, Vavroušek, Rezek, Křemen – Holeček (73. R. Mach), Vrabec, Broschinský, Vaško (65. Jordák) – Fikejz (86. Kubeš), Grubhoffer.