Řezuz Děčín – Čelákovice 0:1 (0:1)

Oba týmy měly před nedělním zápasem úplně shodnou bilanci. A to dvou výher, jedné remízy a tří porážek. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj. Domácí získali v uplynulém kole první bod na hřišti soupeře, když remizovali v Litvínově a tento zisk chtěli potvrdit třemi body doma, to se ale nakonec nepodařilo a dokonce nezískali ani bod.

Úvod zápasu patřil Děčínu, Dvořák ale mířil přímo do náruče čelákovického brankáře. Pak převzali iniciativu hosté a po neproměněné šanci ze 13. minuty udeřilo o čtyři minuity později, kdy pohlednou kombinaci zakončil chladnokrevně Dalekorej. Řezníci se z tohoto úderu chvilku vzpamatovávali, okolo 25. minuty už ale zcela převzali taktovku utkání do svých rukou. Ale jen po šestnáíctku, měli herní i územní převahu, ale jejich akce byly více méně na náhodu a žádnou vyloženější šanci si nevytvořili. Paradoxně tak měli sedm minut před přestávkou velkou šanci pojistit výsledek hosté, Chodura se ale vyznamenal.

Tlak děčínského celku po obrátce krok po kroku sílil. Ale zase se musíme opakovat, v drtivé většině končily akce u šestnáctky soupeře nebo v náruči velmi dobrého brankáře hostů. Když už byl v 84. minutě čelákovický gólman překonán vyhlavičkoval Vlasákovu hlavičku mířící do šibenice obětavý hostující obránce Jelínek. V zoufalém závěrečném tlaku už toho domácí příliš nevykouzlili a odešli poraženi. „Opět se ukázalo, že je tato soutěž nesmírně vyrovnaná. Dnes jsme to ptrohráli asi už v prtvní půli, kdy jsme si nedali balón na zem. Po obrátce už to byla taková ta křeč, že doma musíš,“ řekl trenér Děčína Vladimír Vašák.

Branka: 17. Dalekorej. ŽK 3:3. Před 250 diváky řídil Aubrecht.

Řezuz Děčín: Chodura – Ovečka, Novák, Nagy (69. Žáček) – Matoušek (64. Kováč), Čonka, Stejskal – Runt, Dvořák (53. Vlasák) – Štípek, Hubený