Čtyři červené karty, nesmyslné vyloučení Tomáše Fichtnera, velmi přísná penalta, zkrácení zápasu. A takto bychom mohli pokračovat dál. To vše se přihodilo v rámci 19. kola krajského fotbalového přeboru mezi domácí Modrou a hostující Krupkou.

Druhý poločas připomínal spíše frašku. V titulní roli byl hlavní rozhodčí Janeček. „Ve fotbale už jsem zažil hodně „zářezů". Ale tohle tomu všemu nasadilo korunu," naštvaně pravil stoper Modré Kamil Podolský, který musel dochytat zápas za vyloučeného brankáře Kratochvíla.

Opticky vyrovnaný zápas se po změně stran změnil ve fotbalovou blamáž, ke které velkou měrou přispěly neuvěřitelné výroky hlavního rozhodčího. Už v prvním poločase se pakoval ze hřiště jak domácí záložník Tonda Čapek, tak Watzka z Krupky. „Moje vyloučení bylo oprávněné. Ale pan rozhodčí Janeček mi před dvěma týdny v Litoměřicích slíbil, že mě vyloučí. A vše se naplnilo," pravil ironicky hrající trenér Modré Tonda Čapek, který šel pod sprchy už v prvním poločase.

Ve druhém dějství se pak hosté dostali do vedení a domácí naopak dostali další dvě červené karty. Nejprve přišlo vyloučení pro Tomáše Fichtnera. Za co? Fichtner se hnal do útoku a byl faulován hostujícím obráncem. Sudí foukl do píšťalky a všichni na hřišti čekali, že Modrá bude zahrávat slibnou standardní situaci. Jenže rozhodčí Janeček vytáhl druhou žlutou kartu pro Fichtnera, prý za simulování.

„Vyloučení Fichtnera bylo směšné. Byl faulován, i hráč Krupky se přiznal, že to byl faul. Ale rozhodčí po druhé žluté kartě vyloučil Fichtnera za simulování," kroutil hlavou Podolský.

Modrá pak po souhře Demčenko – Struha díky druhému jmenovanému vyrovnala. To už ale musel do branky právě Podolský, když třetím vyloučeným na straně domácích byl brankář Kratochvíl. „Druhá žlutá byla za zakopnutí míče. Ale ta první? Kratochvíl utrousil ironickou poznámku. Na hřišti se říkají daleko horší věci, za to neměla být karta," myslí si obránce Jiskry.

Jenže hosté se prakticky 
k ničemu nedostali, až přišel další zásah sudího Janečka. „Krupka prakticky nevystřelila. Pak si ale rozhodčí vymyslel pokutový kop. Následně se patnáct minut nehrálo, někteří diváci vtrhli na hřiště a naháněli rozhodčího," popisoval Podolský divokou situaci.

A co na to hostující strana? „Penalta? Já od toho byl sedmdesát metrů, těžko říci. Po zápase to bylo z domácí strany divoké, tak jak to bývá, když prohrajete gólem z penalty a máte tři vyloučené. Funkcionář Modré honil rozhodčího, diváci mu také spílali. Naši hráči se snažili odtrhnout sudí od rozdivočelých domácích. Bylo to opravdu hodně divoké," pravil sekretář Krupky Jiří Penc, podle kterého se ale jinak v zápase nic zvláštního nestalo.

Když se vášně uklidnily, hosté penaltu proměnili. 
A přišla závěrečná třešnička na dortu. „Před penaltou nám rozhodčí oznámil, že se bude 
i s nastavením hrát minimálně patnáct minut. Ale dvě minuty po pokutovém kopu utkání ukončil," mávl rukou Podolský.

Rozhodčí Janeček už pískal Modrou před dvěma týdny 
v Litoměřicích. „Tam nám po zápase řekl, že nám v dalším utkání, ve kterém nás bude pískat, vyloučí tři hráče. A bohužel to splnil. Nevím,  jestli tam byla iniciativa Krupky, nebo to byla jeho pomsta. Tak okatě vedený zápas jsem dlouho nezažil. Tenhle rozhodčí prostě neumí pískat a u nás předvedl pěknou šaškárnu," dodal nasupený Antonín Čapek.

Modrá tak přišla nejen o body, ale do dalšího zápasu i o tři vyloučené hráče.

FC JISKRA MODRÁ - TJ KRUPKA 1:2 (0:0)

Branky: Struha – Dom. Bičák, Valenta (PK). R: Janeček. ŽK: 4:2. ČK: 3:1 (Čapek, Fichtner, Kratochvíl – Watzka). Diváci: 80.

Modrá: Kratochvíl – Frkal, Podolský, Žák, Struha – Fichtner, Čapek, Novák, Demčenko – Havrda, Sýkora (46. Kuna)