V neděli hrály v Kotlině prim obrany. Šancí moc nebylo a oba trenéři se shodli, že konečný výsledek byl zasloužený. „Výsledek odpovídá průběhu hry. Šance byly na obou stranách," hodnotil duel domácí trenér Roman Veselý. „Musím souhlasit 
s domácím koučem, remíza je pro oba týmy zasloužená," podotkl kouč Opavy Jan Baránek.

V první půli byli lepší Slezané, domácí se dlouho nemohli dostat do hry. „My jsme hodně chtěli. Ale třicet minut to tak nevypadalo. Opavu jsme hodně pustili do hry, kluci nebyli tak aktivní, jak bylo potřeba," všiml si Veselý.
Po změně stran se Severočeši přeci jen zlepšili a vytvořili si i šance. V té největší vychytal Kvetoň parádně Mehanoviče. Opava mohla i vyhrát, pět minut před koncem ale domácí zachránil skluzem stoper Zieris.

„Až ve druhém poločase se do hry dostali naši středoví hráči. Bylo to o jedné brance. Ve finální fázi jsme ale byli zbrklí a nedokázali zachovat chladnou hlavu. Na druhou stranu jsme v závěru mohli inkasovat," dodal Veselý.

„S výsledkem panuje spokojenost. Ale výkon nebyl dobrý. Nebyl jsem spokojený hlavně s útočnou fází, kde nám hodně chyběl Kuzmanovič. Směrem do útoku jsem čekal od hráčů daleko lepší výkon," uzavřel vše Baránek.

FK Varnsdorf – SFC Opava 0:0
R: Lerch – Koval, Šimáček. ŽK: Zieris. Diváci: 820.
FK Varnsdorf: Porcal – Zieris, Neuberg, Tvaroha – Houser, Knejzlík – Martan (77. Durdević), Mehanović, Daníček, Rudnytskyy – Schubert (72. Jurča).