Naši tři okresní zástupci v I. B třídě nemají ani čtyři kola před koncem stále nic jistého. A ve 22. kole dosáhli na všechny možné výsledky.

Po dvou debaklech konečně zabral Benešov nad Ploučnicí. Ten překvapil v Přestanově, kde porazil jarní štiku soutěže 4:1 a získal důležité tři body. Benešov se vyšvihl na sedmé místo tabulky. „Hráči konečně dodrželi stanovenou taktiku. Ubránili jsme domácí útoky a sami vstřelili všechny branky z protiútoků. Obrana Přestanova byla  děravá jako cedník. Výhru samozřejmě bereme všemi deseti, i nálada v kabině se zlepšila. Nyní jedeme na Střekov a uvidíme, jak se nám tam zadaří. Pravdou je, že se nám vrátili někteří zranění hráči a bylo to hned znát," pravil trenér MSK Ivan Neliba.

Benešov je sedmý a má 29 bodů.

Přestanov – MSK Benešov nad Ploučnicí 1:4 (1:3) B: Levinský – Horvát 2, Neliba 2. R: Kešner. ŽK: 2:2. Diváci: 30.
Benešov: Minařík – Ondrejkovič, Neliba, Staněk, Mysliveček – Verbíř, Horvát, Marek, Jägr – Polanský, Janda.

Další bodík si na své konto připsal nováček z Horního Podluží. Čechie před vlastním publikem remizovala se Svádovem 1:1. „Abych pravdu řekl, asi jsme bod získali. První poločas byl vyrovnaný, hrálo se nahoru a dolů. Svádov byl velmi kvalitní soupeř. Po přestávce nás dostal Bandas do vedení, ale od té doby se naši hráči nepochopitelně zatáhli. Třikrát nás od pohromy zachránil brankář Šedivý, ale na branku Janouše už nestačil. Je to škoda, ale remíza je zasloužená. Nyní jedeme do Povrl. Kdybychom tam vyhráli, asi jsme už zachránění. Ale i s bodem bychom byli spokojeni," uvedl asistent domácího trenéra Ervin Ludwig.

Čechie je devátá a má 28 bodů.

Horní Podluží – Svádov 1:1 (0:0) B: Bandas – Janouš. R: Topinka. ŽK: 0:1. Diváci: 35.
H. Podluží: Šedivý – Jakoubě, Kolár, Peleška, Kalista – Fučík, Bulejko (65. Božtík), Chaloupecký, Dančo (46. Hejl) – Bandas, Riedel.

Do pořádné šlamastiky se dostává Česká Kamenice. Tamní fotbalisté doma nezvládli další klíčovou bitvu. S trnovanskou Hvězdou padli 1:2 a jejich situace začíná být na pováženou. Do řeči nebylo ani domácímu brankáři Vaňkovi. „Je to prostě hrozné. Už ve druhé minutě dostaneme gól. Hra byla vyrovnaná, ale ve druhém poločase Tomáš Marek nedal penaltu a vzápětí jsme dostali druhou branku. V závěru sice snížil Mitruška, ale to už bylo k ničemu. Hodně se v tom plácáme a těžko říci, jak z toho ven," hlesl Martin Vaněk.
Česká Kamenice je dvanáctá (třetí od konce) a nasbírala 24 bodů. V dalším kole se představí na hřišti aktuálně šestého Chlumce.
Česká Kamenice – Trnovany 1:2 (0:1) B: Mitruška – Doležal, Kropáč. R: Teska. ŽK: 3:3. Diváci: 50.
Č. Kamenice: M. Vaněk – Mach, T. Marek, Čvančara, Kozelek – Dymák, P. Vaněk, Mitruška, Laub – Štádler, Jin. Šimek. Střídali: Jahelka, Pilár, Bašta.