Česká Kamenice doma udolala Libouchec, jedinou trefu obstaral Roman Mach. Svěřenci Pavla Mokráčka tak stále drží třetí místo v tabulce. „Hráli jsme s houževnatým soupeřem, který nehrál špatně. My jsme měli první poločas lepší. Branku dal Roman Mach, který zavřel oči a napálil to do sítě. A to měl v zápase snad dvacet střel. Ve druhém poločase už se mi náš výkon nelíbil. Ale tři body jsou dobré. Jsme sice třetí v tabulce, ale ještě je ve hře spousta bodů,“ připomněl Pavel Mokráček.

O bod za Kamenicí je Junior Děčín. Ten díky dobré první půli vyhrál na půdě předposledních Libochovic 4:2. „Nezačali jsme špatně, přesto šli do vedení domácí. Nás to ale nepoložilo, soupeře jsme přehrávali. Hráči postupně nasázeli během šestnácti minut čtyři pěkné branky. Po změně stran se do útoku domácích vysunul zkušený Pikl. Domácí nás i díky sudímu zatlačili, ale krom jedné branky jsme už žádné drama nedopustili. Tři body jsou zasloužené, pochvalu zaslouží dorostenci, kteří měli v nohách dopolední zápas,“ hodnotil vše vedoucí Junioru Miroslav Tyl. Děčín tak na jaře stále drží neporazitelnost.

Tři povinné body vybojoval Benešov nad Ploučnicí. Nováček soutěže přehrál poslední Velké Březno 6:1. Poslední tři branky dal v samotném závěru zápasu. „Výsledek vypadá jasně, ale na hřišti to žádná sláva nebyla. Výkon obou celků byl na úrovni okresního přeboru. Hosté měli poměrně dost šancí, naštěstí je neproměnili. Ale tři body jsou doma, a to je důležité,“ pravil předseda klubu Miloslav Kougl.

Jen bod bral doma Rumburk. Ten remizoval s Bohušovicemi 2:2, následné penalty zvládl lépe soupeř. „Asi zasloužená remíza, soupeř byl kvalitní a hrozil rychlými protiútoky. Zase jsme po chybě brzo prohrávali, dvakrát jsme museli dotahovat. Osobně si myslím, že proti Děčínu jsme zahráli lépe. Sráží nás chyby při inkasovaných gólech, v útoku jsme nebyli až tak produktivní,“ postěžoval si rumburský kouč Jaroslav Trégr.

Benešov – V. Březno 6:1 (3:1) B: Brom 2, Knespl, Padrta, Pop, Polanský – Pták. Čes. Kamenice – Libouchec 1:0 (1:0) B: R. Mach. Libochovice – J. Děčín 2:4 (1:4) B: Pikl, Jelínek – Betyár 2, Kindl, Přibyl. Rumburk – Bohušovice 2:2 (1:2) – na PK 5:6 B: Chlada, Šebora – Ortbauer, Kyzlík.