Poprvé v zimní přípravě vyběhl na trávník účastník I. B třídy MSK Benešov nad Ploučnicí.

A prvním soupeřem byly Křešice. Začátek benešovským vůbec nevyšel a v poločase prohrávali 0:3. Po změně stran však svěřenci Miloslava Kougla zabrali a nakonec vybojovali remízu 5:5. „Bylo vidět, že to byl náš první zápas. Padesát minut jsme byli horší a prohrávali už 0:4. Po změně stran se trochu změnil náš systém hry a bylo to o poznání vyrovnanější. Nakonec se z toho zrodila remíza. Bylo to takové volné utkání, ve kterém určitě nedominovaly obrany,“ s úsměvem prozradil kouč Benešova Miloslav Kougl.

Ten je zatím nespokojen se samotnou přípravou. Důvody? Špatná docházka. „Není to vůbec optimální. Na tréninky nás chodí málo. Buď jsou hráči v práci, nebo jsou nemocní a nebo prostě nemůžou. Snad se to zlepší,“ věří Kougl v lepší časy.

Benešov nad Ploučnicí hraje v neděli 19. února s Unionem Děčín (II. třída). Výkop je stanoven na 16.30, hrát se bude na UT v Děčíně.

V dalším přípravném utkání nepoznala Česká Kamenice hořkost porážky a potřetí vyhrála.

Tentokráte porazil tým z I. B třídy FK Malšovice (II. třída) 5:3. Dvakrát se do černého trefil Mitruška, Malšovice si dokonce daly dvě vlastní branky. „Vyhráli jsme v pohodě, herně jsme byli určitě lepší než Malšovice. Soupeř nehrál dobře v obraně, navíc bylo patrné, že dvacet minut před koncem už nestačil fyzicky. Na tréninky zatím chodí v průměru dvanáct hráčů, takže to jde. O víkendu nehrajeme, jelikož je sportovní ples, tak budeme raději odpočívat,“ shrnul vše brankář České Kamenice Martin Vaněk.

MSK BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ - FK KŘEŠICE 5:5


Branky Benešova: P. Ondrejkovič 2, E. Horvát, Vác. Mysliveček, Pop. Poločas: 0:3.

Benešov n. Pl.: Severín – Kougl, P. Ondrejkovič, R. Horvát, Verbíř – Jägr, Kolář, E. Horvát, V. Mysliveček – M. Ondrejkovič, Pop. Střídali: Staněk, Prokop, Jak. Mysliveček.


FK ČESKÁ KAMENICE - FK MALŠOVICE 5:3


Branky České Kamenice: Mitruška 2, vlastní 2, P. Vaněk. Poločas: 3:1.

Česká Kamenice: M. Vaněk – Švanda, M. Tomáš, P. Vaněk, Mach – Záhora, Mitruška, Jin. Šimek, Laub – Cempírek, Jírava.