Varnsdorfský fotbalista Ladislav Martan nahrál Chodovi na jedinou branku v utkání se Spartou B a přispěl tak k dobrému jarnímu startu celého týmu.

„Do utkání jsme šli s cílem bodovat. Ovšem v úvodu byla lepší Sparta, která si vytvořila dvě velké šance. Pak se hra vyrovnala a myslím si, že zhruba od 35. minuty jsme byli i o fous lepší,“ myslí si varnsdorfský záložník.

A právě Martan byl ústřední postavou závěru první půle. „Po krásném pasu za obranu jsem běžel sám na Vaclíka, ovšem ten mne vychytal. Minutu před koncem poločasu jsem opět dostal balon za obranu, kde jsem obehrál jednoho hráče a poté zatáhl míč k brankové čáře odkud jsem dal zpětnou přihrávku zhruba mezi malé vápno a penaltu.  Tam stál úplně sám Vlasta Chod a s tečí Vaclíka dostal míč do domácí sítě,“ popisoval Martan nejdůležitější situace.

Ve druhé půli už Varnsdorf Spartu prakticky k ničemu nepustil. „My jsme se chtěli soustředit hlavně na obranu a vyrážet do rychlých protiútoků, Sparta se do vážnější situace díky našemu pozornému a obětavému bránění nedostala,“ pochvaluje si krajní záložník.

Varnsdorf tak vydoloval opravdu cenné tři body, zvláště, když hrál na hřišti soupeře. „Jsme moc rádi, že máme tři body. Nakopne nás to hlavně po psychické stránce. Spartě jsme bodově opět odskočili –  a to je důležité. Do Opavy tak můžeme jet s čistou hlavou,“ myslí si Martan.

Hodně nová obrana si tak v prvním ostrém duelu připsala čisté konto. „Myslím, že kluci v obraně v čele s Přemkem Kovářem to zvládli výborně. Až na první dvě šance Sparty pracovali opravdu dobře,“ nešetřil Martan chválou na své kolegy.