Výsledkům evidentně nepomohla ani dusivá atmosféra v týmu, která vyvrcholila odvoláním hrajícího trenéra Martina Malce, který byl označen jako hlavní viník celé situace. „Přitom vše rozkmotřil vedoucí týmu Libor Eichelmann, který si svou fotbalovou funkci asi plete se svým zaměstnáním. V Unionu jsem působil skoro 19 let," pravil Malec v rozhovoru pro Deník.

Po utkání s Trmicemi jste byl označen za hlavního viníka špatné atmosféry v týmu. Co 
na to říkáte?
Myslím si, že pan Eichelmann by se jako vedoucí mužstva měl starat o věci, které spadají do jeho kompetence. Například zajistit pití o poločase, vyplnit zápis o utkání a tak dále. Naopak by neměl řešit, kdo kde hraje a proč. Svým věčným napadáním mé osoby a mých asistentů v reportech o utkání podle mě úplně zbytečně rozjitřil atmosféru v mužstvu.

Podle jeho slov se hráčům nelíbilo, že jste se dvakrát „nominoval" do základní sestavy. Vnímal jste něco podobného?
Když jsem byl jmenován do funkce trenéra, tak jsme spolu se svými asistenty hráčům na prvním tréninku řekli, že v případě jakéhokoliv problému nebo dotazu můžou vše řešit osobně. Ani jeden z nich to ale neudělal, vše jsme se dozvěděli až z již zmíněného reportu a facebooku.

Po zápase s Trmicemi měl Union šest bodů a pohyboval se ve spodních patrech tabulky. Čím to?
Malá účast na trénincích, když chodí pět stejných hráčů a špatně udělané posily na hostování, které skoro nebo vůbec nechodí. Ostatní posílají jednu omluvenku za druhou. Pracovní povinnosti chápu. Ale někteří říkali, jak jsou zranění, ale v pátek večer už jsou zdraví. A nebo nechodí kvůli futsalu. Dalším důvodem je velká nedisciplinovanost, o čemž svědčí čtyři červené během šesti zápasů. Bez trénování, pokory, bojovnosti, chuti hrát a respektování sebe samých to nemůže nikdy fungovat. To by si měli všichni v klubu uvědomit.

V Chuderově a doma proti Trmicím jste byl v základní sestavě, což vám bylo vytýkáno. Proč jste se tak rozhodl?
V Chuderově nás bylo jen dvanáct, přičemž Rohlíček byl po noční a sám řekl, že není schopen hrát od začátku. Proti Trmicím měl do základu naskočit Bezouška. Ten se ale poněkolikáté dostavil deset minut před výkopem. Na lavici byl náhradní brankář Zvolský, Vyskočil a mladý Mrván. Po poradě s asistenty jsme usoudili, že vsadíme na zkušenost, a proto jsem nastoupil. Jen bych podotkl, že v Chuderově jsem dal gól a proti Trmicím na jediný přihrál. Co pak rozpoutal pan Eichelmann jsem za svou dlouhou kariéru nezažil. I když nikdy fotbal nehrál, s oblibou o sobě hovoří, jak fotbalu hoví. Na webu tvrdil, že hráči nehrají na svých postech na které jsou zvyklý a jak jsou nespokojení (dle mého názoru musí umět fotbalista hrát na jakémkoliv postu) Vše vyvrcholilo tím, že sám bez naší konzultace v několika případech den před utkáním sám napsal sestavu do zápisu o utkání načež se zápis musel pochopitelně měnit.

Nezdály se vám přehnané ambice, které před sezónou vedení klubu vyhlásilo? První polovina tabulky a nejlépe postup do 1 A třídy?
Vyšší ambice mělo vedení. Na první schůzi jsem řekl, že s tímto kádrem budeme bojovat o záchranu. Před mým jmenováním do trenérské funkce přišlo hodně ofenzivních hráčů, ale málo defenzivních. Můj názor je ten, že vedení rozhodlo špatně, když dalo panu Eichelmannovi pravomoc nakupovat hráče. Ten to dělal bezmyšlenkovitě a až pak se vedení rozhodlo jmenovat trenéra. Myslím, že první má být jmenovaný trenér, který si sám tipuje a vybírá hráče, a ne obráceně.

Jak moc vás zamrzela zpráva o vašem odvolání?
Mrzí mě to hodně. V úterý 29. září jsem byl telefonicky odvolán a bylo mi sděleno, že jsem s okamžitou platností skončil jako trenér A týmu i jako hráč, to vše bez osobního projednání a možnosti nápravy. Důvod? Špatná atmosféra v týmu. Za vším vidím praktiky pana Eichelmanna, který si plete funkci ve fotbalovém oddíle se svojí funkcí ve stavební firmě. V Unionu jsem působil skoro 19 let a za tu dobu dle oddílových statistik nastřílel 275 branek. Vždy jsem se snažil odvádět klubu co nejlepší služby. Bez ohledu na čas, rodinu nebo vlastní zdraví. Pan Eichelmann přišel do klubu před rokem a půl a od té doby se vše kolem mé osoby a mužstva obrátilo k horšímu. Ale abych jen nehanil, přeju oddílu, kde jsem strávil podstatnou část fotbalového života, vše nejlepší do dalších roků, hodně bodů, diváku a pohledný fotbal. Fotbal mám rád, zdraví ještě slouží. Zkusím se ješte zapojit jako hráč v jiném oddíle, zkusím také předat své zkušenosti dětem při jejich trénování a půjdu si zahrát také za starou gardu JVŠ Děčín, kde nikdo neřeší, kdo kde hraje a proč. Sportu zdar.

(Rozhovor byl pořizován před dvěma zápasy Unionu, který po odvolání trenéra Martina Malce zvítězil shodně 2:0 v Soběchlebech i Malšovicích – poznámka autora.)