FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Do FORTUNA:LIGY přímo postoupila pražská Dukla, která mezi elitou vystřídá Zlín. Karviná a České Budějovice zůstávají i přes účast v baráži v první lize, protože byly úspěšnější ve dvojzápase s Vyškovem a Táborskem. Olomouc coby rezerva Sigmy postoupit do baráže nemohla. Sestup si již v dřívějších kolech stvrdila Kroměříž, kterou ještě doplní Příbram.

Ladislav Michalec, šéf fotbalu Modré, při rozhovoru pro Deník. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Postup: Dukla Praha
Sestup: Kroměříž, Příbram

ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA

Do finálového utkání o postup do druhé ligy se dostaly vítězné týmy obou skupin. Z „áčka“ Slavia Praha B a z béčka Slovan Velvary. První utkání skončilo 0:0. Díky tomu, že z F:NL sestupuje pouze jeden český tým (Příbram), tak z ČFL sestupují tři týmy.

Ve skupině A to je Králův Dvůr a ve skupině B Přepeře. „Pro nás je důležité, že Přepeře přihlásily divizi a nešly do krajských soutěžích,“ uvedl Zbyněk Poppr, sekretář LKFS. Třetím sestupujícím jsou nakonec Karlovy Vary, které skončily v A skupině na patnáctém místě a měly méně bodů, než Česká Lípa, patnáctý tým „béčkové“ skupiny.

Postup: rozhodne se mezi týmy Slavia Praha B a Velvary
Sestup: Králův Dvůr, Přepeře, Karlovy Vary.

DIVIZE

Z divize A postupuje Petřín Plzeň, v divizi B se rozhodne mezi Chomutovem a Kladnem. Oba celky mají před posledním kolem 64 bodů. Ze skupiny C je kousek od postupu Ústí nad Orlicí (71), dvě kola před koncem má na druhé Benátky nad Jizerou jednobodový náskok.

Co se týče sestupů, tak z divize bude definitivně sestupovat devět týmů, tři z každé skupiny. V „áčku“ jsou to Klatovy a Tachov, čtrnácté jsou aktuálně Katovice. Skupina B nejvíce zajímá Ústecký kraj. Dolů jde Cheb a Louny a Nespeky. Dobrou zprávou je, že aktuálně třinácté Štětí by mělo být zachráněno. V „céčku“ jasně sestupuje Letohrad a Spoje Praha. Jednou nohou v přeboru je taká Čáslav.

Pokratice (bílá) doma remizovaly s Juniorem Děčín 3:3. Druhý bod pak získaly v penaltách. | Video: DENÍK/Jaroslav Zeman

Postup: Petřín Plzeň, ?, ?
Sestup: Klatovy, Tachov, Cheb, Louny, Nespeky, Letohrad, Spoje Praha, ?, ?

KRAJSKÝ PŘEBOR

Vítězem krajského přeboru je Ústí nad Labem B, které by podle informací Deníku mělo zájem o postup do divize. Druhým postupujícím do divize jsou druhé Neštěmice.

Prvním sestupujícím je Brná, která se odhlásila v průběhu jarní části a dle informací Deníku nepřihlásila žádnou krajskou soutěž a měla by začínat od nejnižší krajské soutěže. Druhým sestupujícím je poslední Krupka. Ze soutěže navíc odchází Vilémov, který se na vlastní žádost přesouvá do Libereckého kraje.

Postup: Ústí nad Labem B, Neštěmice
Sestup: Krupka

I.A TŘÍDA

Vítězem I.A třídy se staly Dobroměřice, které tak postupují do krajského přeboru. Postoupit by měl také druhý Junior Děčín a třetí Bílina. Sestupovat by oficiálně měly dva týmy. Zatím jsou poslední Strupčice (23), před nimi je Mojžíř (24), Rumburk (26) a Roudnice nad Labem (29). Ze soutěže navíc odchází Šluknov, který se na vlastní žádost přesouvá do Libereckého kraje.

Postup: Dobroměřice, Junior Děčín, Bílina
Sestup: ?, ?

I. B TŘÍDA

Z nejnižší krajské soutěže postupují výš oba vítězové, je ale možné že postup se bude týkat i celků ze druhých míst. Ve skupině A si první místo zajistily Bohušovice nad Ohří. Druhý skončí Chuderov. V „béčku“ je jistým vítězem a postupujícím Klášterec. Druhé jsou Chlumčany (63), třetí Lenešice (62), dále Litvínov (62) a Louny B (60).

Sestupovat by mělo dohromady sedm týmů – tedy tři poslední celky + ten horší z třináctého místa. Ve skupině A je situace zamotaná. Sestupují určitě poslední České Kopisty. Patnáctá je Roudnice nad Labem B (29), před ní je Chlumec (30), dále pak Sebuzín (31), Trmice (33) a Velké Březno (34). Ve druhé skupině je situace o poznání přehlednější. Sestup nemine poslední Rašovice, předposlední Podbořany a čtrnáctý Perštejn. Třináctý Osek má 31 bodů. Vše ale bude záležet na tom, kolik týmů kývne na postup z jednotlivých okresních přeborů. Dobrovolně do okresní soutěž navíc míří Křešice.

Postupy: Klášterec, Bohušovice nad Ohří, ?
Sestupy: Rašovice, Podbořany, Perštejn, České Kopisty, ?, ?, ?