Obě tréninkové skupiny Fotbalové akademie Šluknovské výběžku (FAŠV) se zúčastnili zimního fotbalového turnaje mladších přípravek v Hrádku nad Nisou.

„Musím se přiznat, že jsem od kluků viděl asi nejlepší výkon na turnajích v zimní fotbalové přestávce. Nejde ani o to, že turnaj s přehledem vyhráli, ale s jakou chutí a bojovností hráli bylo nevídané a byla radost se na ně koukat,“ uvedl trenér FAŠV B (tréninková skupina Rumburk) Jiří Semerád.

Turnaj se hrál formou zápasů každý s každým. Původně měl být hrán ve dvou skupinách, ale jeden tým z Německa se omluvil a byla proto udělána změna v systému celého turnaje.

Rumburští kluci makali, bojovali, prali se o každý míč a jejich touha po vítězství nesla i ovoce o čemž svědčí všechny vyhrané zápasy a to, že za celý turnaj neinkasovali jaký jediný tým žádný gól.

Jejich spolubojovníci FAŠV A (tréninková skupina Varnsdorf) na tom byli trošičku hůře. Celý turnaj odehráli taktéž s dobrými výsledky a taktéž bojovali. Poslední zápas, který hráli proti Sokolu Doubí, měl rozhodl o jejich konečném pořadí. Mladí fotbalisté bojovali o třetí příčku. Chlapci zápas bohužel nezvládli a pohráli ho 3:1.

„Na klucích bylo vidět veliké zklamání z konečného čtvrtého místa. Ale chtěl bych jim vzkázat, že příště to určitě vyjde,“ podotkl Semerád.

Konečné pořadí:
1. FAŠV B
2. Slovan Liberec
3. Sokol Doubí
4. FAŠV A
5. Granica Bogatynia
6. Hrádek nad Nisou B
7. Hrádek nad Nisou A